Balčiūnaitė Japonijoje – septinta

Sekmadienį Yokohamoje vyko 31 Tokijo moterų maratonas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos bėgikė Živilė Balčiūnaitė.
Ž.Balčiūnaitės ir R.Kergytės bėgimas maratone
Živilė Balčiūnaitė / Artūro Gimžausko nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Startas

Su vardiniu kvietimu startavusi Lietuvos maratonininkė distanciją įveikė per 2:32,09 valandos ir finišavo septinta.

Bėgimą laimėjo Rusijos atstovė Inga Abitova, kuri pabėgo nuo pagrindinės grupės 30 kilometre ir už nugaros paliko Pekino olimpinių žaidynių nugalėtoją Constantiną Ditą bei vicečempionę Catherine Nderebą. Laimėtojos laikas – 2:27,18 valandos. Antra finišavo japonė Kiyoko Shimahara (2:28,51), kenietė C.Ndereba liko trečia (2:29,13).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Finišuoja Inga Abitova

„Tai nebuvo bėgimas priš olimpines medalininkes, tai buvo kova su savimi. Ir aš tą kovą laimėjau. Visos buvo pasiruošusios labai gerai, tačiau nugalėjo greičiausia”, – sakė nugalėtoja po finišo.

Bėgimo pradžioje susiformavo pagrindinė grupė iš 10 bėgikių, kuri laikėsi iki 22 kilometro. Tuomet tempo nebeišlaikė olimpinė čempione C.Dita, o japonė Hiroki Miyauchi pasitraukė iš distancijos. 30 killometre spurtavo I.Abitova – šalia jos sugebėjo išsilaikyti tik kenietė. Tačiau rusė po truputį krovėsi pranašumą ir prieš ją, o 36 kilometre afrikietę pasivijo ir japonė. C.Dita finišavo tik 11 vietoje.