Be medalių, tačiau su rekordais

Paskutinę universiados lengvosios atletikos varžybų dieną Lietuvos sportininkai startavo keturiose bėgimo rungtyse. Vaikinų estafetės rinktinė dar kartą pagerino šalies rekordą, o visos šalies rinktinės sutartinai užėmė penktąsias vietas.
Lina Grinčikaitė bėga EAA Permit Meeting 2006 varžybose Kaune
Lina Grinčikaitė / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Medalis Bėgimas

Pirmoji startavo Lietuvos merginų rinktinė (Silvija Peseckaitė, Lina Andrijauskaitė, Sonata Tamošaitytė, Lina Grinčikaitė). Ji 4x100 metrų distanciją įveikė per 44,48 sekundės ir užėmė penktą vietą. Nugalėjo Italijos kvartetas, distanciją įveikęs per  43,83 sekundės. Kadangi visos bėgikės pateko į iki 23 metų amžiaus grupę, tai yra naujas šios grupės Lietuvos rekordas.

Penktą vietą užėmė ir vyrai (Egidijus Dilys, Rytis Sakalauskas, Žilvinas Adomavičius, Aivaras Pranckevičius). Jie distancijoje užtruko 39,81 sekundės ir antrą kartą per dvi dienas pagerino Lietuvos rekordą. Nugalėjo Rusijos bėgikai (39,21 sekundės).

Olimpietis Vitalijus Kozlovas 800 metrų bėgimo finale finišavo aštuntas (1:49,43 minutės). Nugalėjo iranietis Sajadas Moradi (1:48,02).

Estafetės 4x400 metrų rungtyje Lietuvos merginos (Inesa Rimkevičiūtė, Jekaterina Šakovič, Silvija Peseckaitė ir Aina Valatkevičiūtė) taip pat liko penktos (3:46,19). Universiados čempionėmis tapo kanadietės (3:33,09).

Iš viso Serbijoje Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo du medalius. 100 metrų sprinto čempione tapo Lina Grinčikaitė, o tokio pat ilgio distancijos su barjerais sidabru pasipuošė Sonata Tamošaitytė. Lietuvos studentų rinktinė į gimtinę iš Belgrdo grįžta užsakomuoju reisu apie 2 valandą nakties.