Boltas – jau triskart pasaulio čempionas (nuotraukos)

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Berlyne Usainas Boltas nesunkiai laimėjo savo trečią aukso medalį. Šeštadienio vakare bėgimo estafetės 4 po 100 m finaluose Jamaikos vyrų ir moterų sprinteriams nebuvo lygių.
Jamaikos sprinterių džiaugsmas
U.Boltas laimėjo trečią aukso medalį / Artūro Gimžausko nuotr.

„Berlyne laimėti tris aukso medalius yra nuostabu. Didžiuojuosi savimi, – po pergalingo finišo sakė U.Boltas. – Ar aš nepriprasiu tapti nugalėtoju? Prie to negali priprasti Estafetė tikrai buvo labai smagi. Čia daugiau malonumo nei bėgimo. Nėra pasaulio rekordo? Ką gi, čia yra truputį mano kaltės – esu truputį pavargęs.“

„Man nebuvo sunku padaryti tai, ką padariau. Tiesiog stengiuosi būti savimi ir tai yra smagu, – kalbėjo Jamaikos sprinto žvaigždė. – Nemanau, kad jau esu legenda. Metai po metų turiu tapti čempionu.“

Jamaikos sprinteriai be didesnės konkurencijos laimėjo vyrų 4 po 100 m finalą, o trečioje dalyje bėgęs Usainas Boltas laimėjo trečią planetos pirmenybių Berlyne auksą medalį. Prieš tai jis triumfavo 100 ir 200 metrų bėgimuose gerindamas abiejų rungčių pasaulio rekordus.

Jamaikos sprinteriai distanciją įveikė per 37,31 sek. ir pagerino planetos čempionatų rekordą. Iki jiems patiems priklausančio pasaulio rekordo (37,10 sek. Pekino olimpinėse žaidynėse) jamaikiečiai pritrūko 0,21 sek. Sidabro medalį laimėjo nacionalinį rekordą pagerinę Trinidado ir Tobago bėgikai (37,62 sek.), o bronza atiteko Didžiosios Britanijos rinktinei (38,02 sek.).

Ilgau laukta dvikova tarp JAV ir Jamaikos sprinterių neįvyko, nes amerikiečiai po pusfinalio buvo diskvalifikuoti Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos. Mat paskutinį kartą perduodami lazdelę JAV bėgikai peržengė leistiną ribą. Pernai Pekino olimpinėse žaidynėse jie taip pat praleido finalą, nes pusfinalio bėgime pametė lazdelę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamaikietės nesunkiai laimėjo estafetę
Jamaikietės nesunkiai laimėjo estafetę

Tuo JAV sprinterių bėdos nesibaigė – šeštadienį vykusioje atrankoje į moterų 4 po 100 m estafetę titulą gynusios amerikietės taip pat patyrė nesėkmę. Trečiame bėgimo etape vos lazdelę pagriebusi Muna Lee griebėsi už šlaunies ir pargriuvo. Atletė buvo iš stadiono išgabenta ant neštuvų, o JAV rinktinė nebaigė rungties.

Moterų 4 po 100 m estafetėje triumfavo Jamaikos sprinterės. Jos distanciją įveikė per 42,06 sek. Sidabro medalius laimėjo Bahamų bėgikės (42,29), o bronza vietinių sirgalių džiaugsmui atiteko Vokietijos rinktinei (42,87).