Bostono maratone triumfavę Kenijos bėgikai laimėjo po 150 tūkst. dolerių

Kenijos bėgikai Gofrei Kirui ir Edna Kiplagat tapo Bostono maratono čempionais, laimėję vyrų ir moterų bėgimo varžybas pirmadienį.
Bostono maratone – Kenijos bėgikų triumfas
Bostono maratone – Kenijos bėgikų triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Maratonas Bostonas

G.Kirui finišavo per 2 val. 9 min. 37 sek., atlaikęs vyrų lenktynėse amerikiečio Galeno Ruppo finalinį spurtą ir laimėjęs 150 tūkst. dolerių premiją.

38 metų dviejų vaikų motina E.Kiplagat, kuri Kenijoje dirba policininke, laimėjo lengviau – paskutiniuos kelis kilometrus ji bėgo viena. Dusyk pasaulio čempionės laikas – 2 val. 21 min. 52 sek. - beveik minute geresnis nei antrąją vietą užėmusios Bahreino bėgikės Rose Chelimo rezultatas.

Kenijos bėgikei nesutrukdė ir stabtelėjimas trasoje, kai ji susivokė pačiupusi varžovės vandens butelį ir grįžo į gėrimams skirtą stotelę gražinti jį.

Didelės saugumo pajėgus supo Bostono maratoną, prisimenant 2013 metų tragediją, kai šio JAV miesto bėgimo varžybose sprogo dvi bombos, nusinešusios trijų žmonių gyvybes ir sužeidusios apie du šimtus.

Bostono bėgimo varžybos vyko jau 121 kartą, pirmadienį jose dalyvavo dešimtys tūkstančių bėgikų.