Čempionė pradėjo sezoną rekordu

Olimpinė rutulio stūmimo čempionė Naujosios Zelandijos atletė Valerie Kazanita Vili Rio de Žanere surengtose varžybose „Premio Mario Caixa de Atletismo” įrankį nustūmė 20,69 metro, pasiekė naują Okeanijos rekordą bei tapo šio sezono pasaulio lydere.
Olimpinė čempionė rutulio stūmime Valerie Vili
Olimpinė rutulio stūmimo čempionė Valerie Vili / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Okeanijos rekordą ji pagerino 13 centimetrų. Antra liko baltarusė Natalija Michnevič – 19,49 metro.

Šiose varžybose, be rutulio stūmikės, dalyvavo dar 4 olimpiniai čempionai. Brazilijos šuolininkė į tolį Maureen Maggi nuskriejo 6,85 metro. Sezono lyderė amerikietė Britney Reece liko tik trečia (6,70). Antra buvo dar viena varžybų šeimininkė Keila Costa (6,78).

Portugalijos trišuolininkas Nelsonas Evora pralaimėjo Kubos atletams. Nugalėjo Davidas Geraltas (17,39), antras buvo Yoandris Betanzosas (17,19). Portugalas nušoko 17,11 metro ir liko trečias.

Tarp šuolininkų į tolį su labai kukliu rezultatu (7,93 metro) laimėjo dar vienas kubietis Ibraheenas Kamedgo. Olimpinis čempionas Irvingas Saladino iš Panamos dėl nedidelės traumas prieš pat turnyrą varžytis atsisakė.

Kūjo metimo sektoriuje santykius aiškinosi olimpinis Pekino čempionas slovėnas Primožas Kozmusas ir lenkas Simonas Ciolkowskis, laimėjęs Sidnėjuje 2000 metais. Nugalėjo slovėnas, jo įrankis skriejo 77,81 metro. Lenkas su 74,17 metro liko trečias, o tarp jų įsiterpė tadžikas Dilšodas Nazarovas – 77,77 metro.

Greičiausias 100 metrų bėgimo takelyje buvo amerikietis Mike Rodgersas – 10.08 sekundės.