Dar vienas Balčiūnaitės ir Žūsinaitės startas JAV

Penktadienį vasaros sezonui JAV besiruošiančios Lietuvos stajerės Živilė Balčiūnaitė ir Vaida Žūsinaitė dalyvavo Gainesvillyje vykusiame šios šalies aukštųjų mokyklų estafečių čempionate „Pepsi Florida Relays“.5000 metrų bėgimo stadione rungtyje jos užėmė atitinkamai 3 ir 5 vietas.
Živilė Balčiūnaitė
Živilė Balčiūnaitė / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Varžybų emblema

5 kilometrų distanciją Živilė įveikė per 16:51.20 minutės ir liko trečia, Vaida – 16:55.89 – penkta. Rungtį laimėjo Kanados bėgikė Lydia Willemse (16:45.55), antra buvo amerikietė Kaitlyn Tallman (16:58.67).

Ž.Balčiūnaitė startavo ir 1500 metrų bėgime. jame ji liko penkiolikta – 4:39.60 min.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vaida Žūsinaitė

Šios varžybos Floridoje vyko jau 65 kartą – jų istorija prasidėjo tolimais 1939 metais, o idėjos autoriumi laikomas legendinis JAV treneris Percy Beardas. Startavusios kaip nedidelis regioninis turnyras Melagių dienai pažymėti, jis išaugo iki nacionalinio masto renginio, kurio rungtys vykdomos tiek atvirose, tiek ir uždarose patalpose, o startuoja per 3000 sportininkų.

Lietuvos bėgikės JAV naujajam sezonui ruošis iki gegužės pradžios. Startuojančias Lietuvoje jas išvysime gegužės 24 dieną, kuomet Vilniuje vyks Lietuvos 10 kilometrų  bėgimo plentu čempionatas ir jaunimo pirmenybės, o kartu ir tarptautinis bėgimas „Bėkime kartu su Živile Balčiūnaite“.