Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėmesio centre atsidūręs A.Gudžius ramina aistras: „Kai tėvai pešasi, vaikai kenčia“

Sporto reforma ir toliau kaitina aistras Lietuvoje. Pasaulio čempiono Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas pasmerkė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) sprendimą medikų ir kineziterapeutų paskyrimą perduoti pačioms federacijoms. Tačiau lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis ir pats A.Gudžius ramina aistras – visos problemos išsprendžiamos.
Andrius Gudžius 20 A Pliaždio
Andrius Gudžius

Disko metikas iš tiesų pateko į nepavydėtiną situaciją. Staiga suskaudus sprandui nebuvo į ką kreiptis. Po sporto reformos medikai ir kineziterapeutai nebėra kuruojami per Lietuvos olimpinį sporto centrą, tačiau pereinamojo etapo nebuvo. A.Gudžiui reikėjo pačiam spręsti problemas, kai jo komandą paliko kineziterapeutas Saulius Paliūnis.

Pasaulio čempiono treneris V.Kidykas „Delfi.lt“ pareiškė, kad dėl visko kalta sporto reforma ir KKSD vadovas Edis Urbanavičius, o pasaulio čempionas nebežino, ką reiks daryti.

Tačiau lengvosios atletikos federacija buvo viena iš tų, kuri palaikė reformą ir daug kritikos sulaukiantį KKSD. Federacijos galva E.Skrabulis savo pozicijos neišsižada ir apgailestauja, kad garsaus sportininko treneris pasidavė emocijoms: „Geriausia, kai treneriai daro, ką patys geriausiai išmano – treniruoja – ir mažiau užsiima politika.“

Jis patikino, kad geriausias 2017 metų sportininkas A.Gudžius sulauks visos reikiamos pagalbos ir problemos bus išspręstos. Karštakošiškų trenerio pareiškimų nekartojo ir pats sportininkas.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Saulius Paliūnis, Andrius Gudžius ir Vaclovas Kidykas
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Saulius Paliūnis, Andrius Gudžius ir Vaclovas Kidykas

Problema – nepasiruošimas

Praėjusią vasarą Londone pasaulio čempionu tapęs A.Gudžius po triumfo pabrėžė, kad titulas yra nuoseklus visos komandos darbo vaisius. Su trenerio V.Kidyko ir kineziterapeuto S.Paliūnio pagalba disko metikas iš Padauguvos tapo geriausiu planetoje.

Geriausia, kai treneriai daro, ką patys geriausiai išmano – treniruoja – ir mažiau užsiima politika.

Naujam sezonui sportininkas rengiasi be S.Paliūnio. Tačiau tai ne sporto reformos, o tiesiog gyvenimo rezultatas.

„Jis kuria savo sporto sveikatos klubą Vilniuje ir ten dirba, kuria ateitį. Neatsirado žmogaus į jo vietą, tai ir yra didžiausia problema. Problema yra ta, kad su specialistais nėra taip paprasta, kaip galėtumėte pagalvoti. Visi galvoja, kad čia pinigų nėra. Sudėtinga yra su specialistais, nes su sportininkais darbas yra kitoks. Jie nelabai veržiasi į tą sportą, nes atlyginimai nėra dideli, o darbo tikrai daug. Juos prisikviesti yra sudėtinga“, – aiškino Kaune specialisto nerandantis A.Gudžius.

26-erių sportininkas, skirtingai nei jo treneris, neskubėjo teisti reformos, tačiau pabrėžė, kad jai nebuvo tinkamai pasirengta: „Aš reaguoju realistiškai. Problema yra. Federacija bando išspręsti. Aš suprantu, kad nenueis jie ir nepagamins to kineziterapeuto ar gydytojo. Problema su reforma yra ta, kad, panaikinus vieną sistemą, iškart nebuvo sukurta kita. Nebuvo susitarta su buvusiais darbuotojais ar rasti nauji specialistai. Tiesiog viskas buvo paleista ir žiūrėsime, kas gausis. Kol kas viskas buksuoja.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė

Sporto karo įkaitai

Visi supranta, kad šiuo metu kylančios aistros yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir KKSD karo pasekmė. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė nuo pat pradžių nepalaikė KKSD vadovo E.Urbanavičiaus inicijuotos reformos ir aršiai ją kritikuoja. Federacijos susiskirstė į stovyklas ir lengvoji atletika nominaliai stojo į KKSD pusę, tačiau šis konfliktas niekam naudos neatnešė.

„Kai tėvai pešasi, vaikai kenčia“, – vaizdingai sportininkų padėtį KKSD ir LTOK kare apibūdino A.Gudžius.

Nebuvo noro, kad tai būtų išspręsta. Vieni sprendė, o kiti kritikavo.

Jam pritarė ir E.Skrabulis, kuris pabrėžė, kad visoms pusėms pritrūko noro, kad reforma pavyktų: „Faktas, kad reikėjo anksčiau bendradarbiauti visiems – ir KKSD, ir Lietuvos olimpiniam centrui bei federacijoms. Nebuvo noro, kad tai būtų išspręsta. Vieni sprendė, o kiti kritikavo. Taip yra sudėtinga kažką pasiekti. Sprendimo nerado ir KKSD, ir LTOK. Mėgsta dabar visi pabrėžti, kad tai Edžio Urbanavičiaus problema. Taip nėra. Tiesiog ne visi norėjo spręsti šį klausimą.“

Pirmadienį aistros virė ir „LRT Forumo“ laidoje, kurioje ilgametis olimpiečių medikas Dalius Barkauskas guodėsi, kad specialistai jaučiasi nereikalingi.

E.Skrabulis tai vadina demagogija: „Problema su medicina nėra dėl reformos, tai per daug politizuojama. Žmonės, kurie ten dirbo, anksčiau ar vėliau vis tiek būtų išėję į privatų verslą. Tie pinigai jiems neužtikrindavo gerovės. Tas pats Saulius Paliūnis, kuris dirbo su A.Gudžiumi. Mes kaip federacija ir šiandien galėtume jam pasiūlyti tas pačias sąlygas, tačiau jis nesutinka. Tai jo asmeninis pasirinkimas.“

A.Pliadžio nuotr./Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas Palangoje. Eimantas Skrabulis
A.Pliadžio nuotr./Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas Palangoje. Eimantas Skrabulis

Federacijos prezidentas pabrėžė, kad geriausia Lietuvos metų sportininke Airine Palšyte besirūpinantis Mantas Lesnickas ir toliau dirbs su lengvaatlečiais.

„Tai niekaip nepakeitė jo sprendimo. Nors ir nebeliko tokio Olimpinio sporto centro, koks jis buvo. Tai žmogaus apsisprendimo klausimas ir viskas. Nereikia klaidinti žmonių“, – aistras ramino E.Skrabulis.

Šiais metais Lietuvos lengvaatlečių pagrindinis startas laukia rugpjūčio mėnesį Berlyne, kur vyks Europos čempionatas. Tarp savo rungčių favoritų bus disko metikas A.Gudžius ir šuolininkė į aukštį A.Palšytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius