Ėjikai laimėjo tarpvalstybinį mačą

Šeštadienį Tukume (Latvija) vyko Latvijos, Švedijos ir Lietuvos sportinio ėjimo mačas. Jį, surinkusi 36 taškus, laimėjo Lietuvos komanda, antri – latviai (26 tšk.), treti – švedai (24 tšk.).
Tadas Šuškevičius
Tadas Šuškevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vyrų 20 kilomėtrų distanciją laimėjo švedas Ato Ibanezas (1:26,42), Tadas Šuškevičius finišavo antras (1:27,45), Marius Žiūkas – ketvirtas (1:29,25), Tomas Gaidamavičius distancijos nebaigė. Be konkurencijos startavęs Ričardas Rekstas užėmė šeštą vietą (1:34,13). Komandinėje įskaitoje pirmavo Lietuva (8 taškai), antri – švedai (7), treti – latviai (6).

Brigita Virbalytė nugalėjo moterų 10 kilometrų rungtyje (45,38). Rita Kaselytė liko ketvirta (52,27), Inga Mastianica – penkta (52,43). Komandinė pergalė atiteko lietuvėms (10), pralenkusioms latves (7) ir švedes (5).

Jaunuolių grupėje 10 km pirmas baigė švedas Perseusas Karlstromas (45,18). Genadijus Kozlovskis buvo antras (46,26), Saulius Valalis – trečias (47,39), Deividas Jurgelianecas – septintas (50,45). Be konkurencijos dalyvavusio Gerardo Chmyznikovo rezultatas – 47:23. Švedijos komanda užėmė pirmą vietą (10), Lietuvos – antrą (9), Latvijos – trečią (3).
Anita Kažemaka (Latvija) pralenkė visas merginas 5 km nuotolyje (24,06), kitas tris vietas užėmė lietuvės: Karolina Švedaitė (24,59), Diana Kačanova (26,06), Agnė Klebauskaitė (26,42). Pirma komanda buvo Latvija (10), antra – Lietuva (9), trečia – Švedija (2).