Geležinis Gediminas Grinius užėmė antrąją vietą sunkiausiame Europos ultramaratone

Ultramaratonininkas Gediminas Grinius ir toliau garsina Lietuvos vardą. Jis užėmė antrą vietą prestižinėse „Ultra-Trail du Mont-Blanc“ (UTMB) varžybose aplink aukščiausią Europos kalną – Monblaną.
Gediminas Grinius finišuoja bėgime aplink Monblaną

Maždaug 170 km trasą G.Grinius užbaigė per 22 valandas 26:05 min. ir nuo nugalėtojo Ludovico Pommereto iš Prancūzijos atsiliko kiek daugiau nei 26 minutėmis.

G.Grinius finišavo apsigaubęs Lietuvos trispalve. Iš viso varžybose startavo 2297 vyrai ir 258 moterys.

Gedimino Griniaus finišas

Šios lenktynės reikalaujančios ypatingos ištvermės. Ultramaratonas bėgamas ant Monblano kalno, o trasa driekiasi per tris valstybes – Prancūziją, Italiją ir Šveicariją.

Per visą distanciją bėgikai įveikia net 9600 metrų pakilimą. Varžybų dalyviai nelaimi piniginių prizų – tačiau tai ypač prestižinis bėgimas.

G.Grinius tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu tarp šių varžybų prizininkų. 2014-aisiais jis čia buvo užėmęs penktąją vietą.

37 metų lietuvis yra tarnavęs Irake, o bėgioti pradėjo norėdamas susitvarkyti su potrauminiu stresu.