Hengele – geriausi sezono rezultatai

Pirmadienį Hengele (Olandija) vyko IAAF Grand Prix varžybos „Fanny Blankers Koen Games“, kuriose susirinko nemaža pasaulinių lengvosios atletikos žvaigždžių. Sportininkai pagerino tris pasaulio ir du Europos geriausius sezono rezultatus.
Haile Gebreselassie pagerinti pasaulio rekordo nepavyko
Haile Gebreselassie pagerinti pasaulio rekordo nepavyko / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Irina Krakoviak
Irina Krakoviak

1500 m distancijoje tarp moterų startavo ir lietuvė Irina Krakoviak. Ji finišavo aštunta (4:06.75), pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje ir įvykdė pasaulio čempionato Berlyne B lygio normatyvą. Per visą karjerą ji tik tris kartus įveikė šią distanciją greičiau – 2005 metais Atėnuose (4:03.19) bei 2006 metais Paryžiuje (4:03.69) ir Atėnuose (4:06.73).

Bėgimo nugalėtoja tapo etiopė Gelete Burka (3:58.79), pasiekdama geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Geriausią sezono rezultatą Europoje pasiekė Norvegijos barjerininkė Christina Vukicevic, įveikusi 100 metrų distanciją per 12.74 sekundės.

Dvi distancijas laimėjo Virginijos salų sprinterė Laverne Jones – 100 metrų ji įveikė per 11.13, 200 – per 22.46 sekundės.

Funji Jimoh iš JAV laimėjo šuolį į tolį (6.74), vokietė Silke Spiegelburg – šuolį su kartimi (4.55),O Maryam Jamal iš Brunėjaus – 800 metrų bėgimą (1:59.98).

Churandy Martina

Tarp vyrų daugiausiai dėmėsio sulaukė 100 metrų bei 1 valandos bėgimai. Churandy Martina iš Antilų salų 100 metrų nubėgo per 9.97 sekundės ir tapo sezono lyderiu pasaulyje. Antras liko amerikietis Monzavousas Rae Edvardsas (10.02), trečias – britas Simeonas Williamsonas (10.09).

Legendinis Etiopijos stajeris ir pasaulio rekordininkas maratone Haile Gebreselassie šiose varžybose žadėjo mesti iššūkį jam pačiam priklausančiam 1 valandos bėgimo pasaulio rekordui. Stajeris spėjo įveikti 20 822 metrus, iki pasaulio rekordo jam pritrūko 463 metrų.

Irvingas Saladino

Geriausią sezono rezultatą pasaulyje užfiksavo Panamos šuolininkas į tolį Irvingas Saladino – 8.56 metro. Vos 2 centimetrais jam nusileido amerikietis Dwightas Phillipsas.

Europos sezono rekordų lentelėje pirmą eilutę pataisė ir Didžiosios Britanijos barjerininkas Andy Turneris, 110 metrų įveikęs per 13.30 sekundės.

Rutulio stūmimo sektoriuje karaliavo amerikietis Reese Hoffa – 21.59, ietį toliausiai metė latvis Eriksas Ragsas – 80.66 metro. 800 metrų greičiausiai nubėgo Abubakeris Kaki iš Sudano (1:43.10), 1500 – Asbelas Kipropas iš Kenijos (3:34.45), 5000 – dar vienas kenietis Ali Abdosh (12:59.56). 3000 metrų su kliūtimis laimėjo Briminas Kipruto (Kenija) 8:06.46.