Iki pusfinalio pritrūko 0,01 sekundės

Po puikių mūsų šalies merginų pasirodymų universiadoje ketvirtadienio vakarinėse varžybose gerą progą atsigriebti turėjo ir vaikinai. Deja, bėgikai į tolesnius varžybų etapus nepateko, o šuolininkai per finalus rikiavosi antrose turnyro lentelių pusėse.
Žilvinas Adomavičius
Žilvinas Adomavičius / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Mantas Dilys

Pirmasis iš lietuvių bėgimo takelyje pasirodė barjerininkas Valdas Valintėlis. 400 metrų barjerinio bėgimo pusfinalyje jis parodė septintą laiką (53,05 sekundės) ir iš tolesnės kovos dėl medalių pasitraukė. Greičiausias pusfinalyje buvo Tristanas Thomasas iš Australijos (50,11 sekundės). Bendroje įskaitoje Valdas liko keturioliktas.

200 metrų bėgimo ketvirtfinaliuose startavo du lietuviai. Egidijus Dilys trečiajame (21,45 sekundės), o Žilvinas Adomavičius ketvirtajame (21,28 sėkundės) begimuose finišavo penkti. Žilvinas bendroje įskaitoje liko 16-as, Egidijus – 23-ias ir į pusfinalį nepateko. Ž.Adomavičiui iki pusfinalio pritrūko 0,01 sekundės, jam atiteko galutinė 17 vieta. Greičiausias buvo egiptietis Amras Seoudas Ibrahimas – 20,73 sekundės.

Šuolininkas į aukštį Nerijus Bužas finale pirmuoju mėginimu įveikė 2 metrų aukštį, antruoju – 2,10 metro ir vėl pirmuoju – 2,15 metro aukštį. Deja, kitaip nei per kvalifikaciją, 2,20 metro aukštis kauniečiui nepakluso. Su Italijos ir Slovakijos šuolininkais lietuvis pasidalijo 7–9 vietas. Nugalėjo Rusijos atletas Eduardas Malčenko, peršokęs 2,23 metro.

Trišuolininkas Mantas Dilys finale pirmuoju bandymu nušoko 16,42 metro. Antras bandymas buvo nesėkmingas, o trečiuoju Mantas įveikė 16,28 metro. Jis liko 10 vietoje – po 3 bandymų toliau kovojo 8 pajėgiausi šuolininkai, o universiados čempionu tapo portugalas Nelsonas Evora (17,22 metro).