Italijoje laimėjo norvegė ir ispanas

Italijos Sesto San Giovanni mieste vyko ketvirtasis IAAF sportinio ėjimo iššūkio tautrės etapas. Jame startavo ir Lietuvos olimpietė Kristina Saltanovič, tačiau distancijos ji nebaigė ir įskaitinių taškų kraičio nepasididino.
Kjersti Plaetzer
Kjersti Plaetzer / AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sportinis ėjimas

Ketvirtajame etape greičiausi buvo Norvegijos ėjikė Kjersti Plaetzer bei Ispanijos lengvaatletis Francisco Fernandezas.

Norvegė, kuri Pekine laimėjo sidabrą, 20 kilometrų distancijoje sugaišo 1:28.50 valandos. Antra liko Sabine Krantz-Zimmer iš Vokietijos (1:29.03), trečia – italė Elisa Rigaudo (1:29.11). pastaroji Pekine laimėjo bronzą. Lietuvos ėjikė kristina Saltanovič distancijos nebaigė. Viso startavo 33, finišavo – 21 sportininkė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./SAportinis ėjimas

Ispanijos ėjiko laikas – 1:19.57. Antras liko norvegas Erikas Tysse (1:21.53). Jis, beje yra moterų laimėtojos K.Plaetzer jaunesnysis brolis. Trečias tarp vyrų liko portugalas Joao Vieira (1:23.15). Francisco Fernandezas Sesto San Giovannio etape triumfavo jau trečią kartą – čia jis laimėjo 2003 bei 2005 metais. Startavo 38, distanciją baigė 25 ėjikai.

Priminsime, kad finalinis Iššūkio taurės turnyras vyks rugsėjo mėnesį Rusijos Saranske, o dėl pagrindinio prizo jame galės varžytis ėjikai, dalyvavę bent 4 varžybų etapuose (įskaitant pasaulio čempionatą Berlyne).