2013 08 18 /19:31

Jamaikos ketvertas su Usainu Boltu priešakyje ir vėl tapo pasaulio čempionais, bronzą laimėję britai – diskvalifikuoti

Jamaikos sprinteriai dar kartą pasauliui įrodė, kad yra nepralenkiami. Pasaulio lengvosios atletikos čempionato Maskvoje paskutinę dieną rungtyje 4 po 100 metrų jamaikiečiai pasidabino aukso medaliais.
Jamaikos sprinteriai
Jamaikos sprinteriai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nesta Carteris, Kemaras Bailey-Cole'as, Nickelis Ashmeade'as ir Usainas Boltas distanciją įveikė per 37,36 sek. ir pademonstravo geriausią šio sezono rezultatą.

Aukso medaliais pasidabino ir atsarginiai bėgikai, kurie varžėsi kituose etapuose – Oshane'as Bailey ir Jasonas Livermore'as.

Antrąją vietą užėmė amerikiečiai, Charlesas Silmonas, Mike'as Rodgersas, Rakieemas Salaamas ir Justinas Gatlinas (Dentarius Locke'as, Jeffas Dempsas) – jų laikas 37,66 sek.

Treti finišavo britai, kurių komandą sudarė Adamas Gemili, Harry Aikines-Aryeetey, Jamesas Ellingtonas ir Dwainas Chambersas. Bronzos medalio laimėtojų laikas – 37,80 sek.

Papildyta 19 val. 30 min.Vis dėlto bronzos medalius laimėję Didžiosios Britanijos atletai buvo diskvalifikuoti, nes H.Aikines-Aryeetey ir J.Ellingtonas neleistinai vienas kitam perdavė estafetę. Dėl šios priežasties bronzos medalis atiduotas Kanados bėgikams – Gavinui Smellie, Aaronui Brownui, Dontae Richards-Kwokui ir Justynui Warneriui (atsariniai – Samas Effah, Oluwasegunas Makinde).

Šioje distancijoje Jamaikos atletai su U.Boltu priešakyje laimėjo jau trečią pasaulio čempionatą iš eilės bei pastarąsias dvejas olimpines žaidynės.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams