JAV čempionatas baigėsi keikiant vėją

Sekmadienio vakare vietos laiku baigėsi JAV lengvosios atletikos čempionatas, po kurio galutinai paaiškėjo sportininkai, atstovausiantys savo šaliai pasaulio čempionate Berlyne.
Shawn Crowford
Shawnas Crowfordas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

200 metrų distancijoje, kurioje nestartavo Tysonas Gay, triumfavo Shawnas Crowfordas – 19,73 sekundės. Tačiau tai garantavo tik vietą rinktinėje, o ne aukštą eilutę geriausių sezono rezultatų sąraše – palankus vėjas gerokai viršijo leistiną normą (+3,3 m/s). Į Berlyną vyks ir likęs antras Charlesas Clarkas (20,00) bei trečias atbėgęs Wollesas Slirmonas (20,03).

Panaši situacija susiklostė ir tarp moterų: Ellison Felix parodė greičiausią šio sezono laiką(22,02), tačiau viltis tapti sezono lydere nubraukė vėjas. Nebus įskaitytas ir 100 metrų barjerinio bėgimo rezultatas – Dona Harley įveikė distanciją per 12,36 sekundės.

Pasisekė tik barjerininkui Bershawnui Jacksonui – bėgant 400 metrų vėjo stiprumas nefiksuojamas, mat įvairiose distancijos vietose jis pučia tiek į veidą, tiek į nugarą. Atletas užfiksavo geriausią sezono rezultatą – 48,03 sekundės. Prieš tai Jamaikos čempionate nugalėjęs Isa Phillipsas (48,04) sezono lyderis buvo vos kelias valandas.

Britney Reese į tolį nušoko 7,09 metro ir tapo vėjo auka. Šiame sezone geriausias jos šuolis – 7,06 metro.

Rutulio stūmimo sektoriuje Cristianas Cantwellas parodė antrą sezono rezultatą (21,82 metro), tačiau daugiau malonumo jam suteikė pergalė prieš kolegą Reese Hoffą. Pastarasis liko tik trečias, praleisdamas į priekį ir Deną Tylorą – atitinkamai 21,10 ir 21,21 metro.

Šolio su kartimi rungtį laimėjo Jennifer Stuczynski – 4,65 metro. Į pasaulio čempionatą pateko ir olimpinė čempionė Stacey Dragila, kuri užėmė trečią vietą, peršokusi 4,55 metro.