Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV valstybės sekretorius kaltina A.Lukašenkos režimą pažeidžiant K.Cimanouskajos teises

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas kantradienį pareiškė, kad Baltarusijos režimo veiksmai Tokijo olimpiadoje dalyvaujančios baltarusių sportininkės Kryscinos Cimanouskajos atžvilgiu yra nepriimtinas jos teisių ir olimpinės dvasios pažeidimas.
Kryscina Cimanouskaja
Kryscina Cimanouskaja / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro „Lukašenkos režimas siekė įvykdyti dar vieną tarptautinių represijų aktą – bandymą priversti olimpietę Krysciną Cimanouskają išvykti vien dėl to, kad ji naudojosi žodžio laisve“, tviteryje parašė amerikiečių diplomatijos vadovas.

„Tokie veiksmai pažeidžia olimpinę dvasią, pažeidžia pagrindines teises ir negali būti toleruojami“, – pridūrė jis.

Kiek anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebahr irgi paragino Minską gerbti piliečių teises.

„Raginame Baltarusijos valdžią gerbti pagrindines piliečių teises, tokias kaip žiniasklaidos ir nuomonių laisvė“, – žurnalistams pirmadienį sakė M.Adebahr.

Iki praeito savaitgalio buvusi beveik visiškai nežinoma 24 metų sportininkė K.Cimanouskaja atsidūrė Tokijo olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, esą užregistravusią sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.

„Pasirodo, mūsų didieji viršininkai, kaip visada, viską nusprendė už mus“, – sakė K.Cimanouskaja savo „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše, kuris jau nebeprieinamas.

Vėliau paskelbtoje žinutėje bėgikė pridūrė, kad nebūtų reagavusi taip griežtai, jei „mane būtų įspėję iš anksto, jei būtų paaiškinę visą situaciją ir paklausę, ar galiu bėgti 400 metrų“.

VIDEO: „Lietuva Tokijuje“: žiaurūs burtai, Simonos tikslas ir išvaryta baltarusė

„Tačiau jie nusprendė viską padaryti man už nugaros“, – rašė sportininkė.

Sportininkė sakė bijanti, kad į Baltarusiją jai grįžti būtų nebesaugu. Kelios šalys, įskaitant Lenkiją, pasisiūlė ją priimti. Kaip pranešta, išvakarėse Lenkija suteikė jai humanitarinę vizą, lengvaatletė ketina prašyti politinio prieglobsčio šioje šalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius