Kinijos nacionalinėse žaidynėse – puikūs lengvaatlečių rezultatai

Antradienį Kinijoje baigiasi šios šalies nacionalinės sporto žaidynės. Pagrindiniu jų akcentu lengvosios atletikos turnyre pirmadienį tapo buvusio olimpinio ir pasaulio čempiono Liu Xiango startas.
Liu Xiang
Liu Xiangas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Vienas populiariausių Kinijos sportininkų nesunkiai laimėjo 110 metrų barjerinio bėgimo rungtį, tiesa, rezultatas nebuvo labai įspūdingas – 13,34 sek. Reikia pridurti, kad barjerinio bėgimo finalas vyko pučiant stiprokam priešiniam vėjui, oras buvo gana vėsus. Tai antrasis oficialus L.Xiango startas po Pekino olimpinių žaidynių, kur atletas gavo traumą.

Iš kitų rezultatų pažymėtina 16-metė šuolininkė į tolį Lu Minjia, pasiekusi Azijos jaunių rekordą, – 6,74 metro. Ši šuolininkė išsiskyrė dar pernai, kai laimėjo nacionalinę atranką į Pekino olimpiadą (6,44 metro). Šiemet ji laimėjo pasaulio jaunių čempionatą, o paskutinis jos rezultatas – trečias pasaulio istorijoje šioje amžiaus grupėje.

Siurprizas užfiksuotas ir moterų 20 kilometrų ėjimo varžybose. Pasaulio čempionato prizininkės Liu Hong pergalė buvo laukiama (1:28,11), tačiau nustebino 19-metė Li Yanfey, mat sugebėjo užimti antrą vietą. Pasaulio jaunimo čempionato bronzos laimėtoja distanciją įveikė per 1:28,57 valandos ir asmeninį rekordą pagerino iš karto dviem su puse minutės.

Naujas Azijos rekordas pasiektas vyrų trišuolio sektoriuje – Li Yanxi geriausiu bandymu nuskriejo 17,59 metro ir tai yra šeštas šio sezono rezultatas pasaulyje.

Paminėtinas ir Bai Xue 10 000 metrų bėgimo rezultatas – 31:17,62 minutės. Tai asmeninis rekordas. Kiek anksčiau ši sportininkė laimėjo ir maratoną.

Ketvirtą sezono rezultatą tarp 50 kilometrų ėjikų užfiksavo Zhao Chengliangas, įveikęs distanciją per 3:40,33 valandos.