Lietuvos lengvaatlečiai po pirmosios dienos Europos komandinio čempionato antrosios lygos varžybose kol kas antri

Šeštadienį Kaune prasidėjusiose Europos lengvosios atletikos komandinių pirmenybių antrosios lygos varžybose po pirmosios varžybų dienos Lietuvos komanda surinko 120 taškų ir tapo lydere.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šeštadienį Kaune prasidėjusiose Europos lengvosios atletikos komandinių pirmenybių antrosios lygos varžybose po pirmosios varžybų dienos Lietuvos komanda surinko 119 taškų ir užima antrąją vietą.

Lietuvos lengvaatlečiai aštuonių ekipų turnyre tik šešiais taškais nusileidžia lydere tapusiai Slovėnijos rinktinei bei 17 taškų lenkią trečiąją poziciją užimančius Serbijos lengvaatlečius.

Į pirmąją lygą pateks tik pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos.

Pirmąją varžybų dieną lietuviai pirmavo net aštuoniose rungtyse, trissyk užėmė antrąsias vietas ir dukart liko trečiosiose pozicijose.

Savo rungtis šeštadienį pavyko laimėti sprinteriams Linai Grinčikaitei ir Ryčiui Sakalauskui (abu 100 m), Eglei Staišiūnaitei (400 m barjerinis bėgimas), Eglei Balčiūnaitei (800 m), Raivydui Staniui (aukštis), Agnei Šerkšnienei (400 m), Mariui Rudžiui (tolis) ir vyrų estafetės 4 po 100 m kvartetui - Egidijui Diliui, Ryčiui Sakalauskui, Kostui Skrabuliui bei Lukui Gaudučiui.

Antrąsias vietas savo rungtyse iškovojo Zinaida Sendriūtė (diskas), Vaida Žūsinaitė (3000 m kliūtinis bėgimas) ir moterų estafetės 4 po 100 m kvartetas (Modesta Morauskaitė, Agnė Šerkšnienė, Sonata Tamošaitytė, Lina Grinčikaitė), o trečiosiomis pozicijomis pirmąją dieną tenkinosi rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius ir trišuolininkė Asta Daukšaitė.