2017 08 13 /14:47

16-a pasaulyje: ėjikė B.Virbalytė apie karjeros pabaigą negalvoja

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone sekmadienį įspūdingoje trasoje varžėsi Lietuvos sportinio ėjimo atstovai. Penki lietuviai 50 ir 20 kilometrų distancijas įveikė eidami tarp Trafalgaro aikštės ir Bekingemo rūmų. Aukščiausią, 16-ąją vietą, užėmė Brigita Virbalytė-Dimšienė, kuri džiaugėsi vienu iš geriausių karjeros pasirodymų.
Brigita Virbalytė-Dimšienė
Brigita Virbalytė-Dimšienė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Naujiena nuolat pildoma

20 km moterys

Į 20 km varžybas stojo trys lietuvės – Brigita Virbalytė-Dimšienė, Živilė Vaiciukevičiūtė ir Monika Vaiciukevičiūtė.

Kaip ir buvo tikėtasi, aukščiausią vietą užėmė penktajame savo pasaulio čempionate dalyvavusi B.Virbalytė-Dimšienė, kuri finišavo 16-oje vietoje.

Lietuvė distanciją įveikė per 1 valandą 30:45 min. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą. Prieš dvejus metus pasaulio pirmenybėse Brigita buvo užėmusi septintąją vietą.

Sporto žurnaliste LRT dirbanti ėjikė džiaugėsi, kad įsispraudė į pasaulio 16-uką, kuris dvejiems metams garantuoja valstybės finansavimą. Mintys apie karjeros pabaigą, kurios buvo užklupusios po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių – atidedamos.

„Aš labai laiminga, kad esu tarp šešiolikos geriausiųjų. Paskutiniuose metruose atidaviau viską, ką galėjau. Galvojau, kad esu 17-a ir buvo didelis nusivylimas, nes esame įsprausti į tuos „Top 16“ rėmus. Po Rio olimpinių žaidynių galvojau apie karjeros pabaigą, todėl dabar džiaugiuosi, kad dar dvejus metus galėsiu mėgautis savo gyvenimo aistra“, – savo rezultatą aptarė 32-ejų alytiškė.

Lyginant su pasaulio čempionatu Kinijoje lietuvė nukrito devyniomis pozicijomis, tačiau tai ne pralaimėjimas: „Tikriausiai visi galvoja apie tai, kad Pekine buvau septinta, tačiau tai buvo didžioji mano gyvenimo diena. Šiandien yra mano antros geriausios varžybos karjeroje. Nesu dar tas žmogus, kuriam laikas sakyti „ate“. Esu be galo laiminga.“

B.Virbalytė-Dimšienė gyrė Londono širdyje trasą įkūrusius organizatorius: „Tokie miestai kaip Londonas ir Berlynas turėtų rengti varžybas kas kelerius metus, nes jie gali surengti tokius renginius. Kai eini tuščioje trasoje ir niekas net nesugeba paploti, o čia minia tau padeda.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Brigita Virbalytė-Dimšienė

Nedaug nuo Lietuvos sportinio ėjimo senbuvės atsiliko ir 19 poziciją užėmusi Živilė Vaiciukevičiūtė, finišavusi 19-oje vietoje per 1:30:45 val. – tai geriausias 21 metų sportininkės karjeros rezultatas.

Pasaulio čempionato debiutantė džiaugėsi patekusi į 20-uką: „Esu patenkinta. Pasidariau asmeninį rekordą, kurį pagerinau apie dvidešimt sekundžių. Tikėjausi, kad man bus sunku, nes man nepatinka, kai trasa būna kas 2 km, bet ji neprailgo. Aišku, buvo labai sunku, bet rezultatas džiugina.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė

Jos sesuo Monika finišavo 45-oje pozicijoje – 1 val. 38:08 min.

„Buvo sunku ir tikėjausi geresnio rezultato. Po jaunimo čempionato patyriau traumą ir dar iki galo neatsigavau, tačiau džiaugiuosi, kad sudalyvavau pasaulio čempionate“, – kalbėjo M.Vaiciukevičiūtė.

Aukso medalis atiteko Kinijos ėjikei Jiayu Yang (1:26:18 val.), sidabras – meksikietei Maria Guadalupe Gonzalez (1:26:19), bronza – italei Antonella Palmisano (1:26:36).

Alfredo Pliadžio nuotr./Monika Vaiciukevičiūtė

50 km vyrai

Pirmieji šeštadienį į trasą išėjo 50 km varžybų dalyviai, tarp kurių buvo vienintelis lietuvis Artur Mastianica.

Nuėjus 35 kilometrus lietuvis rikiavosi 36-oje vietoje, tačiau distancijos baigti nesugebėjo.

Pasaulio čempionu tapo Prancūzijos sportininkas Yohannas Dinizas, finišavęs per 3 valandas 33:12 min. Tai naujas pasaulio čempionatų rekordas.

Sidabras ir bronza atiteko dviems japonams, kuriuos skyrė vos dvi sekundės. Antrasis finišavo Hirooki Arai (3:41:17), trečiasis – Kai Kobayashi (3:41:19).

Alfredo Pliadžio nuotr./Arturas Mastianica

20 km vyrai

Marius Žiūkas startavo paskutinėje distancijoje ir užėmė 29-ąją vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 1:22,38 val.

„Tiesa pasakius, po sėkmingos Europos taurės savijauta nebuvo tokia, kad tikėčiausi kažko panašaus čia. Šitas rezultatas, laikas, mane nustebino. Visi kiti buvo labai greiti. Sunku patikėti, kad aš atlaikiau iki galo, nesulūžti. Tai kainavo labai daug jėgų. Pasirengimo metu gerų dienų buvo labai mažai. Prieš čempionatą buvo pesimistinės nuotaikos“, – finišavęs kalbėjo M.Žiūkas.

Po 15 kilometrų lietuvis buvo 38-as ir paskutiniuose kilometruose aplenkė daug varžovų, tačiau tai mažai guodė: „Antra pusė buvo lėtesnė, bet kiti dar labiau sulėtėjo. Pavyko aplenkti tik tuos, kurie jau visai sėdo. Vienintelė mintis buvo išlaikyti tempą ir pabaigti padoriu rezultatu.“

Pasaulio čempionu tapo kolumbietis Eideras Arevalo (1:18:53). Sidabrą iškovojo rusas Sergejus Širobokovas (1:18:55), o bronza atiteko brazilui Caio Bonfimui (1:19:04).