Londone triumfavo etiopas ir rusė

Etiopijos stajeris Tsegaye Kebede bei rusė Lilija Šobuchova sekmadienį laimėjo 30-ąjį „Virgin London Marathon”, arba tieiog Londono maratoną, rengiamą nuo 1981 metų. Šis maratonas priklauso penkių žymiausių pasaulio maratonų serijai, kurios nugalėtojams skiriama po 1 milijoną JAV dolerių.
Londono maratono startas
Londono maratono startas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Nugalėtojai T.Kebede ir L.Šobuchova

Nugalėtojų laikas – 2:05,19 bei 2:22,00 valandos. Etiopas, kuris pernai Londone finišavo antras, aplenkė Kenijos sportininką Emmanuelį Mutai (2:06,23) bei Maroko atstovą Joaurdą Gharibą (2:06,55). Praėjusių metų nugalėtojas Sammy Wanjiru iš kovos pasitraukė įveikęs pusę distancijos. Beje, etiopai nutraukė 7 metų keniečių dominavimą Didžiojoje Britanijoje. Pirmajame septynete – nė vieno europiečio, britas Andrew Lemoncello liko aštuntas.

Lilija Šobuchova tarp lyderių buvo antrus metus iš eilės – šiemet ji įtemptoje kovoje aplenkė tautietę Ingą Abitovą (2:22,19) bei etiopę Asefelechą Mergią (2:22,38). Bėgikė daugiau nei 2 minutėmis  pagerino pernai pasiektą savo rezultatą (2:24,24). Tai buvo antroji jos pergalė trečiame maratone per karjerą, trasos rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Pernai antra likusi šeimininkė Mara Yamauchi finišavo dešimta.

Iš viso prie sarto linijos stojo 37,5 tūkstančio bėgikų. Priminsime, kad pernai akibrokštą tarp moterų bėgikių iškrėtė Diana Lobačevskė. Su benda grupe startavusi lietuvė tarp moterų liko 16-a – 2:38,26 valandos. Šiemet Diana yra kiek traumuota ir Londone nestartavo.

Šių metų Londono maratono organizatoriai susidūrė su rimtomis problemomis dėl Europos oro erdvės paralyžiaus, sukelto vulkaninių dulkių. Jiems tai papildomai atsiėjo 150 000 svarų – elitiniai bėgikai, daugiausia afrikiečiai, buvo skraidinami užsakomaisiais reisais per Madridą.

Priminskime, kad į maratoną, vyksiantį 2011 metais, registruotis galima jau gegužės 4 dienos.