Mantas Šilkauskas JAV studentų čempionate pagerino Lietuvos septynkovės rekordą

Teksaso valstijoje (JAV) vykusiose svarbiausiose JAV studentų žiemos sezono lengvosios atletikos varžybose – NCAA I diviziono čempionate – septintą vietą septynkovės varžybose šeštadienį užėmė Lietuvos rekordą pagerinęs Mantas Šilkauskas.
Mantas Šilkauskas
Mantas Šilkauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po pirmosios varžybų dienos pirmavęs ir iki šeštosios rungties lyderiu buvęs lietuvis surinko 5822 taškus ir 71 tašku pagerino asmeninį rekordą bei 37 taškais – už oficialų Lietuvos rekordą, priklausantį Dariui Draudvilai.

Pirmąją dieną M. Šilkauskas laimėjo 60 m bėgimą (6.78) ir šuolius į tolį (7.65, pakartotas asmeninis rekordas), buvo dvyliktas rutulio stūmimo sektoriuje (12.65 m) bei devintas šuolių į aukštį (1.96 m) rungtyje ir turėjo 3347 taškus bei nežymiai lenkė varžovus.

Antroji diena prasidėjo taip pat sėkmingai – lietuvis laimėjo 60 m barjerinį bėgimą (7.80), tačiau užėmė tik dvyliktą vietą šuolių su kartimi sektoriuje (4.30 m) bei finišavo tik keturioliktas 1000 m (2:52.43) distancijoje bei nusmuko į septintą vietą.

Praėjusiais metais NCAA čempionate Mantas Šilkauskas buvo 14-as.

Nugalėtoju tapo amerikietis Milleris Mossas (5986 tšk.), aplenkęs antroje vietoje likusį norvegą Larsą Risę (5902 tšk.) bei trečiąją poziciją užėmusį prancūzą Romainą Martiną.