Mantas Šilkauskas po pirmos dienos – antras

Penktadienį Amese (Ajovos valstija) prasidėjo JAV studentų “Big 12” uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Jame dalyvauja ir du Kanzas Universitete studijuojantys lietuviai – sprinteris Martynas Jurgilas bei daugiakovininkas Mantas Šilkauskas.
Mantas Šilkauskas
Mantas Šilkauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Abiems lietuviams startas šiame čempionate tapo savotišku debiutu. Martynas Jurgilas oficialiose varžybose  startavo po beveik metų pertraukos. O Mantui Šilkauskui tai pirmasis startas daugiakovėje po rudenį opertuoto peties.

M.Šilkauskas pirmą dieną startavo 4 rungtyse. Pradžia lietuviui suskilostė daugiau nei įspūdingai – 60 metrų distanciją jis įveikė per 6,84 sekundės, o į tolį nušoko 7,29 metro. Tai buvo pirmos vietos abiejose rungtyse bei atitinkamai 940 ir 883 taškai. 940 taškų vienoje rungtyje pirmąją daugiakovės dieną nepavyko surinkti niekam. Trečioje rungtyje Mantas rutulį nustūmė 12,41 metro (8 vieta tarp 13 dalyvių, 631 taškas), o šuolio į aukštį sektoriuje ketvirtojoje  įveikė 1,98 metro aukštį (3-4 vietos, 785 taškai). Po keturių rungčių lietuvio sąskaitoje yra 3239 taškai, jis vos 11 taškų atsilieka nuo pirmaujančio Nicko Adcocko (3250). Pirąjį trejetuką baigia Larsas Rise – 3203 taškai. Tad antrąją dieną kova tarop šių trijų atletų prasidės iš naujo. Šeštadienį sportininkai bėgs 60 metrų su barjerais (viena stipriausiu lietuvio rungčių), šoks su kartimi bei baigs varžybas 1000 metrų bėgimu.

Martynas Jurgilas pirmajame 60 metrų atrankos bėgime liko tik šeštas – 6,89 sekundės, o bendroje įskaitoje – 15 tarp 20 sportininkų. Iki finalo Martynui trūko 0,06 sekundės dalių. Atrankose nugalėjo Rakieemas Saalamas – 6,68. Finalas vyks šeštadienį.