Mungara apgynė titulą Toronte

Kenijos atletas Kennethas Mungara antrą kartą iš eilės laimėjo Toronto maratoną Kanadoje. Tarp moterų visą garbės pakylą užėmė Etiopijos atstovės.
Kenneth Mungara
Kennethas Mungara / im.rediff.com nuotr.
indianpod.com nuotr./Kenneth Mungala

Kenijos bėgiko rezultatas – 2:08,32 valandos yra greičiausias laikas bėgimų Kanadoje istorijoje. Tai taip pat K.Mungaros asmeninis rekordas – iki tol Toronto maratono rekordas priklausė Johnui Kelay (2:09,30). „Šis rezultatas tapo man siurprizu, – sakė nugalėtojas, pernai distancijoje sugaišęs 2:11,01 valandos. Būtinai grįšiu čia ir kitais metais, man patinka bėgti Toronte.“,Antras ir trečias finišo liniją kirto etiopai Chalva Lemi bei Meleze Afsou (2:08,49 bei 2:09,23 valandos).

majombokenya.com nuotr/Amane Gobena

Tarp moterų greičiausios buvo Etiopijos bėgikės – Amane Gobena nugalėjo ne tik pasaulio čempionę Mulą Seboku, tačiau ir mėšlungiškus skausmus pilvo stiryje. A.Gobena tai buvo pirma, kaip maratonininkės, pergalė karjeroje. Ji pasiekė trasos rekordą – 2:28,31. M.Saboku laikas – 2:29,37, trečia liko Haile Kebebus (2:30,48). Geriausiai iš europičių pasirodė rusė Natalija Volgina, kuri liko šešta (2:35,50).

Iš viso Toronte startavo per 20 000 bėgikų, varžybos vyko gan prastomis oro sąlygomis – buvo apsiniaukę ir drėgna. Beje, pusės maratono distanciją įveikė ir Toronto meras Davidas Milleris – jis distancijoje užtruko kiek daugiau, nei viso maratono nugalėtojai – 2,15 valandos.