Naujienos iš atvirų stadionų

Savaitgalį PAR ir Kuboje lengvaatlečiai varžėsi ir atviruose stadionuose, bei pasiekė keletą puikių rezultatų. Tiesa, Kuboje bėgimo laikai buvo fiksuojami rankiniais laikmačiais, tad į geriausiųjų sąrašus nepateks.
Davidas Giratas
Davidas Giratas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Trišuolis

Durbano mieste vyko Pietų Afrikos Respublikos čempionatas bei atranka į „African World Cup”. Stefanas Mokoka, kuris planuoja startuoti pasaulio kroso čempionate Lenkijos Bygodyščiuje, 1500 metrų bėgime liko antras, tačiau pasiekė asmeninį rekordą, įveikdamas distanciją per 3:38,55 minutės. Beje, pastarasis atletas pas trenerį Micahaelą Seme dirba kartu su Caster Semenya.

Tik šiemet suaugusių varžybose pradėjęs startuoti Cornelas Frederiksas apsiekė asmeninį rekordą 400 metrų barjeriniame bėgime – 49,70. Šios distancijos favoritas LJ van Zylas buvo diskvalifikuotas už priešlaikinį startą. Du neblogi rezutatai užfiksuoti sprinte – Simonas Magakwe 100 metrų įveikė per 10,21, o Tuso Mpuantas 200 – per 20,57 sekundės. Abiemis atvejais palankus bėjas viršijo leistiną 2 metrų per sekundę ribą. 25 metų Tumelo Tagane, kuris treniruojasi kartu su olimpiniu vicečempionu Hotso Mokoena, pirmą kartą gyvenime trišuoliu įveikė 17 metrų ribą – 17,09 metro.

Havanoje vyko „Copa Cuba/Barrientos Memorial” turnyras. Čia irgi puikius rezultatus demonstravo trišuolio meistrai. Pasaulio žiemos čempionato bronzos laimėtojas Davidas Giratas nušoko 17,31 metro ir tapo pasaulinio sezono lyderiu. Alexisas Copello atsiliko vos 3 centrimetrais. 18-metei Daylenisai Alcantare vos 2 centrimetrų pritrūko iki Centrinės Amerikos ir Karibų jūros šalių rekordo – 14,34 metro. Sportininkė nugalėjo su 14,55 metro rezultatu, tačiau šis bandymas buvo atliekamas pučiant palankiam  3,7 metro per sekundę vėjui. 100 metrų bėgimo finale nugalėjo Michaelas Errera (9,7 sekundės, laikas fiksuotas rankiniu chronometru). Net 4 sportininkai distanciją įveikė per 9,9 sekundės. Kubos nacionalinė rinktinė estafetę 4x100 metrų įveikė per 38,8 sekundės.