Niujorke ir Sankt Peterburge bėgo mylią

Britas Andy Baddeley ir amerikietė Shannon Rowbury sekmadienį laimėjo 29 tradicinį vienos mylios bėgimą „Continental Airlines Fifth Avenue Mile”. Beje, abu sportininkai pergales išplėšė tik paskutiniuosiuose distancijos metruose.
Britas Andy Baddeley ir amerikietė Shannon Rowbury.
Britas Andy Baddeley ir amerikietė Shannon Rowbury / Nyrr.org nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

A.Baddelley,greičiausias Europos 1 mylios bėgikas 2008 metais, fantastišku greičiu įveikė paskutiniuosius 20 metrų ir šiame ruože pralenkė pirmavusius keniečius Boasą Lalangą, Bernardą Lagatą bei amerikietį Leo Manzano. Nugalėtojo laikas – 3:51,8. B.Lalangas atsiliko 0,2 sekundės, amerikietis – 0,4. B.Lagatas, 2007 metų pasaulio čempionas 1500 bei 5000 metrų bėgime, liko ketvirtas.

Analogiškai klostėsi ir moterų finišas. S.Rowbury finiše sugebėjo išsivaduoti iš tautiečių Lisos Dobriskey, Hannos England bei amerikietės Saros Hall “„globos”. Nugalėtosjos laikas – 4:23,3 minutės. Pernai metų bėgimo nugalėtoja L.Dobriskey liko antra, amerikietė (NCAA čempionė 1500 metrų bėgime) – trečia.

Bėgimo nugalėtojams atiteko po 5000 JAV dolerių.

Tą pačią dieną vienos mylios bėgimas surengtas ir Sank Peterburge – bėgikai varžėsi dėl tris kartus olimpinės čempionės Tatjanos Kazankinos prizų. Tarp vyrų greičiausias buvo Aleksejus Popovas (4:14,4), taro moterų – Natalija Jevdokimova (5:00,3).

Sekmadienį 59-ajame Utrechto (Olandija) 10 kilometrų „Singelloop" bėgime antrą vietą užėmė Rasa Drazdauskaitė (33:01). Ją pralenkė tik Bahreino bėgikė Nadia Ejjafini (32:37). Tarp vyrų greičiausias buvo Kenijos bėgikas Leonardas Komonas – 27,10 – jam vos 9 sekundžių pritrūko iki Mikahos Kogo trasos rekordo.