Niujorke laimėjo etiopė ir amerikietis

Sekmadienį Niujorke surengtas jubiliejinis, 40 maratono bėgimas, kuriame dalyvavo net 42 000 bėgikų. Tarp moterų nugalėjo etiopė Derartu Tulu, o tarpo vyrų netikėtai triumfavo JAV atstovaujantis Mebas Keflezighis.
Finišuoja Derartu Tulu
Finišuoja Derartu Tulu / AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Meb Keflezighi

Jubiliejinis bėgimas vyko ne pačiomis palankiausiomis oro sąlygomis – temperatūra siekė vos 12 laipsnių šilumos bei pūtė gan stiprus vėjas.

Pirmosios startavo stipriausios moterys, po pusės valandos į trasą išskubėjo vyrai, ir tik po to startavo pagrindinė bėgimo mėgėjų minia.

Moterų bėgime pagrindinė grupė skilo jau šeštajame kilometre, kuomet pabėgo šešios sportininkės. Bėgimo tempą diktavo tris kartus Niujorko maratono nugalėtoja britė Paula Radcliffe. 15 kilometre nuo šios grupės atsiliko japonė Yuri Kano, po 30 kilometro – dar viena favoritė Salina Kosgey iš Kenijos. 36 kilometre spurtavo rusė Liudmila Petrova ir šis spurtas privertė kapituliuoti britę bei prancūzę Cristel Donei. Nugalėtojos titulas sprendėsi etiopės Derartu Tulu bei rusės dvikovoje. Finiše daugiau jėgų turėjo olimpinė čempionė 10000 metrų bėgime – jos laikas 2:28,52. Rusė finišavo atsilikusi 8 sekundėmis, trečia liko prancūzė.

Vyrų bėgimą laimėjo amerikietis Mebas Keflezighis – 2:09,14 valandos. Tai buvo pirmas kartas nuo 1982 metų, kuomet maratoną laimėjo ne afrikietis. Tiesa, ne afrikietis tik pagal pasą – nugalėtojas yra gimęs Eritrėjoje. Šio bėgimo laimėtojas sprendėsi tik paskutiniuose distancijos kilometruose, kuomet bėgikai pasiekė Centrinį miesto parką – tarpusavy kovojo amerikeitis bei kenietis Robertas Cheruiyotas. Galutiniuose rezultatuose amerikietis nugalėjo 41 sekundės pranašumu. Trečias liko marokietis Gharibas Jaouadas. Geriausiųjų dešimtuke – net 6 amerikiečiai, to nebuvo nuo pirmojo maratono 1979 metais.

Tai buvo pirmoji M.Keflezighiso pergalė karjeroje.