Osle netikėtas buvo tik lietus

Penktadienį antrasis šio sezono lengvosios atletikos „Aukso Lygos” etapas Norvegijos sostinėje Osle prasidėjo gamtos išdaigomis. Likus vos kelioms minutėms iki pirmosios rungties starto, stiprus lietus išginė žiūrovus iš stadiono tribūnų ir sukėlė turnyro organizatoriams papildomų rūpesčių.
800 metrų bėgimą laimėjo olimpinis čempionas Jurijus Borzakovskis
800 metrų bėgimą laimėjo olimpinis čempionas Jurijus Borzakovskis. / „Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr./Jelena Isinbajeva šokinėjo traumuota?

Liūčiai pasibaigus virš stadiono nušvito vaivorykštė ir šlapi žiūrovai užpildė trinūnas sausakimšai. Tačiau etapo rezultatai didelių netikėtumų nepateikė.

Pirmosios startavo 400 metrų bėgimo dalyvės. Amerikietė Sanya Richards laimėjo antrą Aukso lygos etapą iš eilės – 49,23 sekundės. Tai geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Olimpinė čempionė britė Christine Ohuruogu liko vos šešta (51,19 sekundės).

Antrą etapą iš eilės laimėjo ir Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva. Pergalei jai užteko vienintelio sėkmingo mėginimo  – atletė peršoko 4,71 metro, tai buvo pradinis jos pasirinktas aukštis. Atrodo, sportininkė turėjo sveikatos problemų, mat jos kairė koja buvo sutvarstyta. Pati šuolininkė po varžybų sakė, kad sutrukdė ilgas laukimas – ji ilgai laukė, kol galės šokti savo pradinį aukštį, o užklupus liūčiai viskas dar užsitęsė. Antra liko lenkė Monika Pyrek, trečia – rusė Svetlana Feofanova.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tero Pitkamaki

Dar vienas Rusijos atletas olimpinis čempionas Jurijus Borzakovskis laimėjo 800 metrų bėgimą – 1:44,42 minutės. Tai šį sezoną geriausias rezultatas Europoje. Vienas pagrindinių ruso konkurentų jaunasis sudanietis Abubakeris Kaki iš distancijos dėl traumos pasitraukė dar iki pirmo posūkio.

Šuolio į aukštį sektoriuje, kuriame nepasirodė pirmo etapo laimėtoja Ariana Friedrich, nugalėjo kroatė Blanka Vlasič – atletė įveikė 2 metrų aukštį.

Antrą kartą iš eilės savo pagrindinį konkurentą norvegą Andreasą Torkildseną nugalėjo Suomijos ieties metikas Tero Pitkamaki. Šį kartą jo ietis nuskriejo 84,63 metro. Norvegas liko trečias – 83,15 metro.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kenenise Bekele

5000 metrų bėgime iki finišo likus 200 metrų dar visiškai nebuvo aišku, ar olimpinis čempionas bei pasaulio rekordininkas etiopas Kenenisa Bekele toliau kovos dėl pagrindinio Aukso lygos prizo – jis tik paskutinę akimirką įveikė kenietį Jamesą Kwalią – 13:04,97.

Po antro etapo į pagrindinį prizą, kuris siekia milijoną JAV dolerių, pretenduoja šeši sportininkai: Jelena Isinbajeva, Sanya Richards, Kenenisa Bekele, Kerron Stewart (laimėjo 100 metrų bėgimą – 10,99 sekundės), Tero Pirkamaki bei Damy Cherry (100 metrų su barjerais įveikė per 12,68 sekundės).

Trečiasis etapas vyks liepos 17 dieną Paryžiuje.