Pasaulio čempionate – lenko triumfas ir geležinio esto bronza

Birmingame vykstančiame lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio čempionate netrūksta aistrų. Trečioji varžybų diena ypatingai susiklostė Lenkijos bėgikui ir Estijos septynkovininkui.
Adamas Kszczotas ir Maicelis Uibo
Adamas Kszczotas ir Maicelis Uibo / 15min.lt montažas

800 metrų bėgimo finale užtikrintai triumfavo Lenkijos bėgikas Adamas Kszczotas, kuris finišavo per 1:47,47 min. Lenkas pirmą kartą tapo geriausiu pasaulio čempionate. Londono pasaulio čempionate jis trankiai šventė sidabrą, o uždarų patalpų pasaulio čempionate jis iki šiol turėjo sidabrą ir bronzą.

Dėl kitų medalių kova tęsėsi ir pasibaigus finalui.

Sidabras iš pradžių buvo paskirtas amerikiečiui Drew Windle, tačiau vėliau jis diskvalifikuotas dėl stūmimo alkūne britui Elliotui Gilesui. Amerikietis apskundė tokį sprendimą ir galiausiai buvo nuspręsta grąžinti sidabrą bėgikui.

Taigi, sidabras atiteko D.Windle'ui (1:47,99), o bronza ispanui Sauliui Ordonezui (1:48,01).

Po dviejų varginančių dienų baigėsi vyrų septynkovės varžybos. Aukso medalį iškovojo Londone triumfavęs prancūzas Kevinas Mayeris, surinkęs 6348 taškus.

Sidabrą iškovojo kanadietis Damianas Warneris, laimėjęs paskutinę 1000 metrų bėgimo rungtį. Vicečempionas surinko 6343 taškus ir pagerino Kanados uždarų patalpų rekordą.

Prieš paskutinę rungtį estas Maicelis Uibo rikiavosi ketvirtas, tačiau 1000 metrų distanciją įveikė antras (2:38,51) ir išplėšė bronzos medalį su asmeniniu rekordu – 6265 taškais.

Tai pirmas pasaulio čempionato medalis Estijos sportininko karjeroje. M.Uibo 2017 metų Europos uždarų patalpų ir pasaulio čempionate Londone net nebaigė visų rungčių, o olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire buvo tik 24-as.

Praėjusiais metais M.Uibo susituokė su Bahamų sprinto žvaigžde Shaunae Miller.

Didžiulė staigmena užfiksuota moterų šuolių su kartimi varžybose. Pasaulio ir olimpinė čempionė Katerina Stefanidi tenkinosi bronzos medaliu. Graikės kolekcijoje būtent ir tetrūko pasaulio uždarų patalpų čempionato trofėjaus, bet jis išslydo. Kartu nutrūko ir įspūdinga graikės 19 pergalių iš eilės serija.

Aukso medalį iškovojo amerikietė Sandi Morris, kuri trečiu bandymu įveikė 4,95 m aukščio kartelę ir pasiekė čempionatų rekordą.

Sidabru džiaugėsi neutraliu statusu besivaržanti rusė Anželika Sidorova, kuri trečiu bandymu peršoko 4,90 m.

E.Stefandini trečiu bandymu peršoko 4,80 m kartelę ir kaip prieš dvejus metus Portlande liko su bronza.