Pasaulio čempionato šuolių su kartimi finale – JAV leitenanto triumfas

Laisvalaikiu antrasis JAV rezervinės kariuomenės leitenantas Samas Kendricksas pagrindiniame savo darbe tapo pasaulio čempionu Londone. Amerikietis triumfavo šuolių su kartimi finale, įveikęs 5,95 metrų aukštį bei lenko ir prancūzo pasipriešinimą.
Piotras Lisekas ir Samas Kendricksas
Piotras Lisekas ir Samas Kendricksas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

24-erių JAV lengvaatletis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse tenkinosi sidabru, bet pasaulio čempionate buvo neįveikiamas.

Iš Šampanės regiono Prancūzijoje kilęs pasaulio rekordininkas Renaud Lavillenie visą vakarą prašė Londono Olimpinio stadiono palaikymo, kuris plojo per svarbiausius jo bandymus. Tačiau po traumos atsigaunantis 30-metis neįveikė 6,01 metro aukščio ir tenkinosi bronza. Jam priklausantis pasaulio rekordas yra 6,16 m.

Pirmu bandymu 5,89 m aukštį įveikęs lenkas Piotras Lisekas iškovojo sidabrą ir neslėpė savo džiaugsmo.

R.Lavillenie tai buvo jau ketvirta pasaulio čempionato bronza. 2013 metais Maskvoje jis iškovojo sidabrą. Olimpinėse žaidynėse jis yra pasipuošęs auksu tame pačiame Londono Olimpiniame stadione ir sidabru Rio.

Čempionu tapęs S.Kendricksas tapo vos antruoju nugalėtoju amerikiečiu po Osakoje auksą laimėjusio Brado Walkerio.

„O Dievulėliau! Pagaliau tapau pasaulio čempionu. Aš be galo laimingas. Po paskutinio šuolio apkabinau mamą ir tėtį. Jie man reiškia visą pasaulį. Mano treneris ir mergina taip pat mane palaikė“, – po finalo kalbėjo naujasis pasaulio čempionas.

Lenkijos šuolininkas P.Lisekas taip pat buvo patenkintas savo pasiekimu: „Prieš atvykdamas į Londoną galvojau apie ketvirtą ar trečią vietą. Kai čia atvykau ir pamačiau sąlygas, norėjau kautis dėl aukso. Tačiau Samas nusipelnė pergalės. Stebėjau ir Adamo Kszczoto pasirodymą, kuris laimėjo sidabrą. Linkėjau jam aukso.“