Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas: paskutinę dieną klydę amerikiečiai leido triumfuoti Rusijai

Sekmadienio popietę Maskvoje baigėsi didžiausias 2013 metų sporto renginys – pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Žiūrovams kaip ir kiekvienas globalus sporto renginys šis čempionatas padovanojo gražių pergalių ir apmaudžių finišų. Galutinėje medalių lentelėje, kuri pirmiausia rikiuojama pagal aukso medalių skaičių, šeimininkų Rusijos lengvaatlečių desantas su septyniais aukso medaliais užėmė pirmąją vietą.
Alysia Johnson Montano
Alysia Johnson Montano / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tiesa, iki paskutiniosios dienos nukonkuruoti aršiausius priešininkus galėjo ir JAV sportininkai, tačiau sekmadienis jiems nepadovanojo nei vieno aukso medalio. Negana to, šeštąjį aukso medalį iškovoję jamaikiečiai pasivijo amerikiečius pagal aukso medalių skaičių. Tiesa, kitos prabos medalių amerikiečiai iškovojo daugiausia – 25. Rusija iš viso iškovojo 17 medalių, Jamaika – 9.

Paskutinė diena: kur pešėsi JAV ir Rusija, laimėjo trečias

Paskutinę dieną amerikiečiai tikėjosi padidinti aukso medalių skaičių trijose rungtyse – moterų estafetėje keturios po 100 metrų, moterų 800 metrų bėgime ir vyrų trišuolyje. Tuo tarpu, Rusija svajojo apie dar du aukso medalius – 800 metrų bėgime ir moterų ieties metime. Nei vieniems, nei kitiems šių planų išpildyti nepavyko.

Keturios po 100 metrų moterų estafetės bėgime amerikietės suklydo perduodamos lazdelę ir į priekį užleido pagrindines auksą iškovojusias konkurentes jamaikietes bei sidabro nesitikėjusias ir ašaromis apsipylusias prancūzes. Per 41,29 sekundes finišavusios Jamaikos atstovės pagerino ir pasaulio čempionatų rekordą.

Prancūzijos bėgikės

800 metrų bėgime absoliučia rungties favorite buvo pasaulio ir olimpinė čempionė rusė Marija Savinova. Iš jos aukso medalį atimti siekė net trys finale startavusios amerikietės. Amerikietė Alysia Johnson Montano finale ėmėsi paprastos taktikos – nuo starto iki finišo bėgti kiek kojos neša. Ir mažiau lengvąją atletiką išmanantys žiūrovai supranta, kad ilgesnėse distancijose tai retai pasiteisina. Nepasiteisino ir šįkart. Ilgą laiką bėgusi pirma amerikietė krito ant finišo ir liko tik ketvirta. Favoritė Marija Savinova bėgo priešingai – visą laiką laikėsi tarp vidutiniokų, tačiau galiausiai finišavo galingai. Tačiau ji nesugebėjo aplenkti geriausiai jėgas apskaičiavusios Kenijos bėgikės Eunice Jepkoech Sum. Trečią vietą iškovojo kita amerikietė Brenda Martinez.

Vyrų trišuolyje amerikiečiams atstovavo net du nusipelnę atletai – patyręs Christianas Tayloras ir 22-metis Willas Claye. Ir šioje rungtyje staigmenas patyrę jauni trišuolininkai iš Prancūzijos ir Kubos sugebėjo pranokti amerikiečius. Pirmą vietą užėmė anksčiau į skandalus įsivėlęs ir į Londono olimpines žaidynes nepatekęs prancūzas Teddy Tamgho, o antras liko dvidešimtmetis Pedro Pablo Pichardo iš Kubos. Willas Claye amerikiečiams iškovojo dar vieną bronzą, o pasaulio čempionas Christianas Tayloras liko tik ketvirtas.

Rusija tikėjosi prisidurti prie turimų aukso medalių moterų ieties metimo finale. Tačiau čia karjeros pergalę iškovojo 32 metų vokietė Christina Obergfoll. Londone antra likusi vyriausia varžybų dalyvė Maskvoje iškovojo aukso medalį. Sezono lyderė ir varžybų favoritė rusė Marija Abakumova tenkinosi tik bronza, kai sidabrą nuskynė australė Kimberley Mickle.

Jamaikos bėgikai

Lietuvių pasirodymai nenudžiugino

Šis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Lietuvai medalių neatnešė. Aukščiausią, devintąją vietą, iškovojo disko metikė Zinaida Sendriūtė. Prieš metus Londone ketvirtąją vietą iškovojęs Virgilijus Alekna Maskvoje nepateko į varžybų finalą. Tiesa, sugrįžęs į Lietuvą sportininkas sakė besidžiaugiantis galėjęs sudalyvauti jau dešimtajame pasaulio čempionate. Tai – irgi garbingas pasiekimas. Diana Lobočevskė pradžiugino 12-ąja vieta maratone. Tai aukščiausia lietuvių kada nors iškovota vieta šioje rungtyje. Daugiau kuo džiaugtis nelabai ir turime. Airinė Palšytė užtikrintai pateko į šuolių į aukštį finalą, tačiau jame užėmė 12-ąją vietą.

Alfredo Pliadžio/LAF nuotr./Airinė Palaytė
Alfredo Pliadžio/LAF nuotr./Airinė Palšytė

Kaimyninės valstybės Latvijos lengvaatlečiai ant apdovanojimų pakylos taip pat nekilo. Estams bronzos medalį padovanojo disko metikas Gerdas Kanteris.

Iš viso šiame pasaulio čempionate medalius iškovojo 38 pasaulio šalys. Tarp jų ir tokios nykštukės kaip vos 400 tūkst. gyventojų turintis Džibutis.

Kitas pasaulio lengvosios atletikos čempionatas po dvejų metų vyks Pekine.