Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronza – Justinui Kinderiui, o Lietuvos komandai – auksas

23-jų metų Justinas Kinderis penktadienį iškovojo Kinijoje vykstančių 50-ųjų planetos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių asmeninių varžybų bronzos medalį.
Justinas Kinderis
Justinas Kinderis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą ant prizininkų pakylos pasaulio čempionate užlipęs lietuvis surinko 5 712 taškų ir 104 taškais atsiliko nuo planetos čempiono ruso Sergejaus Kariakino bei 48 taškais – nuo sidabrą iškovojusio kito Rusijos atleto Aleksandro Lesuno.

J.Kinderis fechtavimosi varžybose fechtavimosi rungtyje buvo septintas (880 tšk.), plaukime – dvidešimtas (1 264 tšk.), jojimo rungtyje užėmė šeštą vietą (1 180 tšk.), o kroso bei šaudymo dvikovėje – trečią (2 388 tšk.).

Ketvirtą vietą užėmę pirmenybių šeimininkas Zhongrongas Cao (5 688 tšk.), penktas liko 2006-ųjų planetos pirmenybėse triumfavęs Pekino olimpiados vicečempionas 37-erių metų Edvinas Krungolcas (5 640 tšk.), o 24-erių metų Tomas Makarovas (5 436 tšk.) liko aštuonioliktas tarp 36-ių finalo dalyvių.

Be bronzos medalio J.Kinderiui kartu su E.Krungolcu ir T.Makarovu atiteko aukso medaliai komandų varžybose. Lietuvos penkiakovininkų trejetas surinko 16 788 taškus ir net 180 taškų aplenkė antroje vietoje likusią Čekijos komandą.

Bronzos medaliai įteikti Vengrijos penkiakovininkams – 16 384 taškai.