Prahos maratone triumfavo rusė

Sekmadienį jubiliejinį, jau 15 Prahos maratoną laimėjo Rusijos bėgikė Olga Glok. Jos rezultatas – 2:28.27 kartu tapo ir sportininkės asmeniniu rekordu.
Prahos maratonas
Prahos maratonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Rusija Bėgimas Praha
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Finišuoja nugalėtoja Olga Glok

Ko gero pirmą kartą šį sezoną stambiuosiuose maratonuose triumfavo ne Afrikos bėgikės. O priešininkės buvo tikrai stiprios – Etiopijos stajerės Mulu Seboka, Jerusalim Mutal, Sitaya Dobelu, taip pat Kenijos bėgikės Emma Kiruki bei Margaret Toroitic.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maratono dalyvis...

Pirmoje distancijos pusėje pirmavo būtent Etiopijos trijulė, rusė atsilikinėjo iki pusės minutės, tačiau finišo atkarpoje afrikietės tempo neišlaikė ir O.Glok išdidžiai finišavo viena. Antra liko M.Seboka (2:30.39), trečia – J.Mutal (2:32.43).

Tarp vyrų tradicijos sulaužytos nebuvo – pirmas tris vietas laimėjo Kenijos bėgikai. Greičiausias buvo patrickas Ivuti – 2:07.48. Iš europičių greičiausias buvo ukrainietis Nikolajus Antonenko – atsilikęs nuo lyderio daugiau nei 3 minutėmis, jis finišavo ketvirtas (2:10.54).