Prasidėjo universiados lengvosios atletikos turnyras

Šiandien Belgrade vykstančioje studentų universiadoje į kovą stojo lengavaatlečiai. Lietuvos rinktinęs sudaro net 24 atletai. Pirmieji toliau žengė sprinteris Rytis Sakalauskas bei disko metikė Zinaida Sendriūtė.
Daugiausiai tikimasi iš sprinterės Linos Grinčikaitės
Daugiausia tikimasi iš sprinterės Linos Grinčikaitės / Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Rytis Sakalauskas
Alfredo Pliadžio nuotr./R.Sakalauskas

R.Sakalauskas aštuntajame atrankos bėgime liko antras. Po dviejų blogų startų jis pasiekė savo asmeninį rekordą – 10,42 sekundės ir bendroje įskaitoje pralaimėjo tik šio bėgimo nugalėtojui Amrui Seudui Ibrahimui iš Egipto – 10,35. Iš viso į atankinius bėgimus buvo užregistruotas 71 dalyvis, startavo 59 dalyviai.

Tarp nestartavusių buvo ir Martynas Jurgilas. 59-ą laiką parodė Florentinas Kaouame Ayedjo Dossau iš Benino – 17,70 sekundės. Į ketvirtfinalį pateko bėgikai,  atrankoje distanciją įveikę per 11,01 sekundės ir greičiau. Šiandien vakare sprinteriai dar varžysis dėl 16 kelialapių į pusfinalį.

Disko metikė Z.Sendriūtė geriausiu mėginimu įrankį numetė 57,70 metro ir bendroje įskaitoje liko antra. Pirmoji į finalą pateko Žaneta Glans iš Lenkijos – 58,57.

400 metrų bėgime tarp metrų starto protokole buvo užregistruota, tačiau nestartavo Aina Valatkevičiūtė. Geriausią laiką parodė Karline Muir iš Kanados – 53,35 sekundės. Vyrų 400 metrų bėgime lietuvių nebuvo – geriausią laiką atrankoje parodė japonas Yuzo Kanemaru – 46,51.

100 metrų bėgimuose tarp moterų buvo registruotos Lina Grinčikaitė bei Silvija Peseckaitė. Trečiajame bėgime (iš viso varžėsi 46 bėgikės) Silvija liko antra (11,77 – asmeninis rekordas), pralaimėjusi portugalei Soniai Tavares (11,52 sekundės). Penktame bėgime Lina distanciją įveikė per 11,49 sekundės (asmeninis sezono rekordas) ir laimėjo bėgimą. Patekimą į pusfinalį garantavo 12,16 sekundės rezultatas per lėtesnius bėgimus. Abi lietuvės žengė toliau ir bėgs pusfinalyje – bendroje įskaitoje L.Grinčikaitės rezultatas – pirmas, o S.Peseckaitės – tryliktas.

Mantas Dilys pirmoje trišuolio atrankos grupėje geriausiu bandymu nušoko 16,20 metro (geriausias sezono rezultatas) ir liko šeštas tarp 16 dalyvių. Kvalifikacinio normatyvo jis neįvykdė, tačiau bendroje įskaitoje užėmė 12 vietą, kuri garantavo vietą finale. Geriausiai atrankoje šoko Daironas Fuente iš Kubos (16,85 metro), Romanas Valijevas iš Kazachstano ir Jevgenijus Semenenka iš Ukrainos – po 16,66 metro.