Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 17:58

Prastas alibi: greičiausią pasaulio žmogų įklampino prekybos centro čekiai

Christianas Colemanas
„Scanpix“ nuotr. / Christianas Colemanas

Kalėdiniai pirkiniai griauna Christiano Colemano kitą svajonę. JAV sprinteris bus diskvalifikuotas dvejiems metams, kai galiausiai nesugebėjo patvirtinti savo alibi, kurio reikėjo dėl lemiamo prasilenkimo su dopingo kontrolieriais. Priežastis, kodėl C.Colemanas liko neteisus, – „Walmart“ prekybos tinklo čekiai.

Ch.Colemanas gavo diskvalifikaciją dėl to, kad praleido tris dopingo testus per vienus metus.

60 m bėgimo pasaulio rekordininkas nebuvo tose vietose, kurias sportininkai privalo nurodyti ADAMS sistemoje, kad juos ne varžybų metu galėtų patikrinti antidopingo specialistai.

Taip dvejiems metams buvo diskvalifikuota ir Rūta Meilutytė, bet, skirtingai nei Lietuvos plaukikė, Ch.Colemanas bandė užginčyti trečiąjį jam priskirtą pažeidimą.

JAV bėgikas aiškino, jog 2019 m. gruodžio 9 dieną prasilenkė su dopingo medžiotojais, nes pirko Kalėdų dovanas greta esančiame prekybos centre.

Tačiau jo paaiškinimai neįtikino drausmės komisijos, tyrusios atvejį.

„Scanpix“ nuotr./Christianas Colemanas
„Scanpix“ nuotr./Christianas Colemanas

Ch.Colemanas buvo nurodęs, jog bus namie tarp 19.15 ir 20.15 valandos, o paskui tvirtino, kad buvo grįžęs iš kalėdinės mugės dar per nurodytos valandos laikotarpį, kad spėtų į amerikietiškojo futbolo rungtynių pradžią.

Tačiau tarp kitų įrodymų, kad antidopingo specialistai negalėjo rasti sprinterio namie, buvo ir čekiai. Tiksliau, ant jų nurodytas laikas: 19.53 ir 20.22 jis pirko meksikietišką maistą „Walmart“ prekybos centre.

„Nors „Walmart“ yra gana arti, būtų neįmanoma nusipirkti maisto 19.53, parvažiuoti namo, pastatyti mašiną, įeiti į namus, suvalgyti maistą, pasižiūrėti rungtynių pradžią, o tada išeiti, nuvažiuoti ir nusipirkti dar 16 skirtingų „Walmart“ produktų“, – rašoma komisijos išvadose.

„Scanpix“ nuotr./Christianas Colemanas
„Scanpix“ nuotr./Christianas Colemanas

Dėl diskvalifikacijos Ch.Colemanas galės grįžti į sportą tik 2022 metų gegužės 14 dieną.

Tai reiškia, kad vienas 100 m bėgimo favoritų netenka galimybės laimėti olimpinį auksą Tokijuje kitais metais.

Tiesa, komisijos verdiktas dar gali būti apskųstas Sporto arbitražui, o Ch.Colemano atstovai jau paskelbė, kad taip ir padarys, juolab kad įrodymų dėl dopingo vartojimo per 24 metų atleto karjerą iki šiol nebuvo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką