Rusės triumfas: pasaulio čempione tapo M.Lasickienė, A.Palšytė – septinta

Po traumos atsigaunanti Airinė Palšytė pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone užėmė septintąją vietą, įveikusi 1,92 m aukščio kartelę. Lietuvei nepakluso 1,95 m aukštis, kuris prieš traumą 25-erių lengvaatletei nebūtų sukėlęs didelių sunkumų. Septintoji vieta yra geriausias A.Palšytės karjeros rezultatas pasaulio čempionate. Pasaulio čempione tapo favorite laikyta rusė Marija Lasickienė.
Marija Lasickienė
Marija Lasickienė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmaisiais bandymais įveikusi 1,84, 1,88 ir 1,92 m aukščio karteles, A.Palšytė tikėjosi peršokti ir 1,95 m. Tačiau visi trys bandymai buvo nesėkmingi ir lietuvė liko septinta.

Dėl aukso užvirė atkaklesnė kova nei buvo galima tikėtis. Favorite laikyta rusė M.Lasickienė sulaukė ukrainietės Julijos Levčenkos pasipriešinimo.

Visgi įveikusi 2,03 m aukštį pasaulio čempionės titulą apgynė neutraliu statusu besivaržanti M.Lasickienė. Ji bandė įveikti ir 2,08 m aukštį, bet visi trys bandymai pagerinti asmeninį ir Rusijos rekordą buvo nesėkmingi. Į kamerą atsisukusi pasaulio čempionė dėkojo rusų kalba, tačiau savo šalies vėliavos negavo.

Sidabrą iškovojusi 19-metė Ukrainos šuolininkė J.Levčenka pagerino savo asmeninį rekordą ir pateikė tam tikrą staigmeną.

Bronzą iškovojusi lenkė Kamila Licwinko taip pat šokinėjo iš laimės. 31-erių šuolininkei tai didžiausias karjeros pasiekimas.

Po finalo Ukrainos ir Lenkijos šuolininkės pozavo su savo šalių vėliavomis, o M.Lasickienė puolė bučiuoti lietuvių kilmės sporto žurnalisto Vlado Lasicko.

Alfredo Pliadžio nuotr./Marija Lasickienė

Finalo eiga

Finale 12-a šuolininkių pradės nuo 1,84 m kartelės. Sportininkės turės po tris bandymus įveikti kiekvieną kartelę.

Pirmoji 1,84 m kartelė A.Palšytei nesudarė jokių sunkumų. Šį aukštį įveikė visos finalo dalyvės.

1,88 m kartelė taip pat lietuvei pakluso pirmuoju bandymu. To nepavyko padaryti dviems varžovėms – amerikietei Inikai McPherson ir čekei Michaelai Hrubai. Tačiau po antrojo bandymo ir jos tęsė varžybas.

A.Palšytė pirmuoju bandymu įveikė ir 1,92 m aukštį. To nesugebėjo padaryti Ruth Beitia, lenkė Kamila Licwinko, amerikietė Vashti Cunningham, britė Katarina Johnson-Thompson ir čekė Michaela Hruba. Po šio aukščio iš varžybų pasitraukė 38-erių olimpinė čempionė ispanė R.Beitia, kuri šį sezoną kentėjo nuo traumų.

A.Palšytė trimis bandymais neįveikė 1,95 m aukščio kartelės ir baigė pasirodymą pasaulio čempionate, iškovodama septintąją vietą. Kovą dėl medalių tęsė penkios šuolininkės.

1,97 m aukštį įveikė tik trys finalo dalyvės – Marija Lasickienė, Kamila Licwinko ir Julija Levčenka.

2,01 m kartelę peršoko tik M.Lasickienė ir J.Levčenka. Čempione tapusi M.Lasickienė įveikė 2,03 m aukštį.

Airinės Palšytės pasirodymas finale
1,84 m 1,88 m 1,92 m 1,95 m 1,97 m 1,99 m 2,01 m
O O O XXX

*O – sėkmingas bandymas
X – nesėkmingas bandymas
– – praleistas bandymas

Pasaulio elitui priklausanti A.Palšytė atrankos varžybose įveikė į 1,92 m aukštį iškeltą kartelę ir šeštu rezultatu pateko į finalą.