Rusijos lengvaatlečiai ketvirtadienį iškovojo tris aukso medalius Europos čempionate

Šveicarijoje vykstančiose Europos lengvosios atletikos pirmenybėse ketvirtadienį vakare išdalinti dar penki medalių komplektai, o čempionais tapo Prancūzijos, Rusijos ir Čekijos atletai.
Andželika Sidorova
Andželika Sidorova / „Scanpix“ nuotr.

Trečiąją pergalę Senojo žemyno pirmenybėse iš eilės 3000 metrų kliūtinio bėgimo distancijoje iškovojo 29-erių metų prancūzas Mahiedine'as Mekhissis-Benabbadas. Jis nuotolį įveikė per 8 minutes 25,30 sekundės ir 1,36 sekundės aplenkė sidabrą iškovojusį tėvynainį Yoanną Kowalį.

Bronzos medaliu džiaugėsi lenkas Krystianas Zalewskis, nuo nugalėtojo atsilikęs 1,81 sekundės.

2006 metų Europos čempionas suomis Juka Keskisalo buvo tik septintas, o sidabrą prieš dvejus metus iškovojęs turkas Tarikas Langatas Akdagas liko tik devintas.

Kvalifikacijoje startavęs Justinas Beržanskis buvo 26-as tarp 28-ių dalyvių ir į finalą nepateko:

8. Steffenas Uliczka (Vokietija) 8:32.99

Aukso medalį Rusijai moterų šuolių su kartimi varžybose sugrąžino 23-jų metų Anželika Sidorova. Ji įveikė 4,65 m aukštyje iškeltą kartelę ir 5 cm aplenkė antrą bei trečią vietas užėmusias atitinkamai graikę Ekaterini Stefanidi ir tėvynainę Angeliną Žuk-Krasnovą.

7. Alajna Lutkovskaja (Rusija) 4,35
7. Minna Nikkanen (Suomija) 4,35

Vyrų trišuolio varžybose nelauktai triumfavo 27-erių metų prancūzas Benjaminas Campaore, kuris Londono olimpiadoje liko šeštas. Jis jau pirmuoju bandymu nuskriejo 17,46 m ir 37 cm aplenkė antroje vietoje likusį pasaulio uždarų patalpų čempioną Rusijos atstovą Lyukmaną Adamsą.

Bronzos medalį iškovojo dar vienas Rusijos atletas Aleksejus Fiodorovas (17,04 m).

Pekino olimpiados čempionas portugalas Nelsonas Evora liko šeštas, o Senojo žemyno pirmenybių čempiono titulą ginęs italas Fabrizio Donato buvo tik septintas:

8. Pablo Torrijos (Ispanija) 16,56

Moterų ieties metimo čempionės titulą trečiuoju bandymu iškovojo 2008 ir 2002 metų olimpinė čempionė bei pasaulio rekordininkė 33-jų metų čekė Barbora Špotakova. 2006 metais Norvegijoje iškovojusi sidabrą, o po ketverių metų Ispanijoje - bronzą, čekė ketvirtadienį įrankį nuskraidino 64,41 m ir 20 cm aplenkė šalies rekordą pagerinusią serbę Tatjaną Jelacą.

Bronza atiteko 2010 metų Europos čempionei vokietei Lindai Stahl (63,91 m).