Rutulio stūmikė Gedminaitė liko per žingsni nuo jaunimo olimpinių žaidynių medalio

Vos 33 centimetrų iki jaunimo olimpinių žaidynių Singapūre bronzos medalio pritrūko rutulio stūmikei Laurai Gedminaitei.
Rutulio stūmikė L.Gedminaitė liko ketvirta
Rutulio stūmikė L.Gedminaitė liko ketvirta. / A.Pliadžio/LTOK nuotr.

Sekmadienį lengvosios atletikos varžybų merginų rutulio stūmimo rungties finale lietuvė įrankį nustūmė 15,15 m ir, 32 cm pagerinusi asmeninį rekordą, užėmė ketvirtą vietą.

Būtent 33 cm L.Gedminaitė atsiliko nuo bronzą iškovojusios lenkės Annos Wilkovos.

Čempione tapo rusė Natalija Troneva (15,66 m), o sidabras atiteko kinei Siyu Gu (15,49 m).

Vaikinų rutulio stūmimo B finale dalyvavęs Mantas Jusius nustūmė įrankį 18,96 m ir, aplenkęs visus varžovus, bendroje įskaitoje liko devintas.

Šeštą vietą sekmadienį užėmė ieties metikas Mantas Simanavičius, vieninteliu antruoju bandymu ietį nuskraidinęs 71,76 m.

Žaidynių čempionu tapo argentinietis Brianas Toledo (81,78 m), sidabras atiteko amerikiečiui Devinui Bogertui (76,88), o bronza – latviui Intarui Isejevui (74,23 m).

Jei M.Simanavičius būtų pakartojęs kvalifikacinių varžybų rezultatą – 76,17 m, – būtų iškovojęs bronzos medalį.

Nepasisekė sportinio ėjimo atstovui Mariui Šavelskiui. Jis 5 000 m distancijoje buvo diskvalifikuotas.