Sensacingas lenkų triumfas – debiutinėje rungtyje iškovojo auksą

Tokijo olimpinėse žaidynės šiemet lengvaatlečiai varžėsi naujoje 4x400 m mišrios estafetės bėgime, kuriame sensacingai triumfavo Lenkijos sprinteriai.

2019 metais planetos pirmenybėse šioje rungtyje triumfavę amerikiečiai buvo laikomi ryškiais favoritais ir Tokijuje, tačiau jiems kortas galimai sumaišė diskvalifikacija, kuri po apeliacijos galiausiai buvo panaikinta.

Lenkų kvartetas, kurį sudaro du bėgikai – Karolis Zalewskis ir Kajetanas Duszynskis, bei dvi bėgikės – Natalia Kaczmarek su Justyna Swiety-Ersetic, distanciją įveikė per 3:09.87 min. ir iškovojo olimpinį auksą.

Mūsų kaimynai pačiame distancijos finiše aplenkė Dominikos Respublikos komandą (3:10.21), kuri iš pradžių taip pat buvo diskvalifikuota, bet galiausiai laimėjo sidabrą, bei JAV lengvaatlečius (3:10.22) – jiems atiteko bronza.

Labai arti medalio buvo ir Nyderlandų komanda (3:10.36).

Lenkija laimėjo antrą olimpinį medalį šalies istorijoje 4x400 m distancijoje. Dar 1976 metais lenkų vyrų komanda šioje estafetėje iškovojo sidabrą.

„Negaliu patikėti. Tai buvo svajonė nuo pat vaikystės. Ir ji išsipildė. Tai nuostabus jausmas“, – pasakojo K.Zalewskis, paskutiniuose metruose aplenkęs šalia buvusius varžovus ir savo šaliai atnešęs auksą.