Skolimowskos atminimo turnyre

Savaitgalį Lenkijos sostinėje Varšuvoje surengtos olimpinės Sidnėjaus čempionės, kūjo metikės Kamilos Skolimowskos atminimo turnyras. Sportininkė šių metų pavasarį netikėtai mirė treniruočių stovykloje Portugalijoje.
Kamila Skolimowska
Kamila Skolimowska / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lenkija

Vyrų varžybas laimėjo Pekino olimpiados sidabro medalio laimėtojas bei šio sezono lyderis Kristianas Parsas iš Vengrijos. Jo mestas įrankis nuskriejo 80.52 metro. Antras liko rusas Aleksejus Zagornas (78.91), trečias – Sidnėjaus olimpiados vicečempionas italas Marco  Lingua (75.81). Šiomis varžybomis sezoną pradėjęs Pekino olimpinis čempionas Primoszas Kozmusas liko tik penktas (75.10).

Moterų varžybas laimėjo Pekino finalo dalyvė Martina Krasnova iš Slovakijos – 72.10 metro. Antrą bei trečią vietas užėmė seserys Marina ir Zalina Margijevos iš Moldavijos – atitinkamai 71.03 ir 69.56 metro.

Po pergalės slovakė sakė, jog šis turnyras buvo labai svarbus visiems jo dalyviams, kadangi jie atidavė pagarbą savo kolegei, taip anksti pasitraukusiai iš gyvenimo.  (Kamila Skolimowska mirė būdama 26).

Sezonoi lyderė bei Europos taurės laimėtoja Anita Vlodarčik atliko tik vieną bandymą ir pajutusi skausmą nugaroje varžybų nebaigė. Ji sakė, kad balandžio viduryje patyrė traumą, tačiau negalėjo atsisakyti dalyvauti šiame turnyre.

Varžybų dienos rytą visi sportininkai aplankė K.Skolimowskos kapą. Lenkijos lengvaatletė Sidnėjaus olimpiadoje tapo jauniausia visų laikų olimpine čempione šioje rungtyje. Jos asmeninis rekordas iki šiol yra ir Lenkijos rekordu – 76.83 metro.

Stadionas, kuriame vyko varžybos, taip pat pasirinktas neatsitiktinai – būtent jame K.Skolimowska laimėjo savo pirmąjį medalį, ir būtent čia ji pasiekė pasaulio jaunių rekordą.