Šveikausko taurės varžybos

Trečiadienį Kauno lengvosios atletikos manieže vyko tradicinės, jau 20-osios atviros LKKA studentų žiemos lengvosios atletikos pirmenybės Zenono Šveikausko taurei laimėti.
Natalija Piliušina
Natalija Piliušina / Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Raivydas Stanys

Pagrindine šių varžybų rungtimi laikomas 1000 metrų bėgimas. Tarp moterų greičiausia buvo klaipėdietė Natalija Piliušina (2:54,76). Antra liko Vaida Žūsinaitė, trečia – Evelina Uševaitė.  Tarp vyrų neralenktas liko  šiaulietis Justinas Beržanskis – 2:33,81.

Šiose varžybose dar nestartavo didelė dalis pajėgiausių šalies rinktinės narių, tačiau kai kurie jų jau sezono pradžioje nudžiugino puikiais rezultatais.

Geriausia 2009 metų lengvaatletė Lina Grinčikaitė 60 metrų distanciją įveikė per 7,30 sekundės – tai varžybų rekordas bei geriausias asmeninis Linos pasiekimas. Tarp vyrų šioje rungtyje greičiausias buvo Žilvinas Adomavičius – 6,95 (atrankoje – 6,93).

Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

Šuolio į aukštį sektoriuje Raivydas Stanys jau antrą kartą šią žiemą peršoko 2,20 metro aukštį – tai taip pat naujas varžybų rekordas. Tarp moterų nugalėjo Milda Kulikauskaitė – 1,70.

Visus turnyro rezultatus rasite čia.

Varžybų atidarymo metu už puikų Europos iki 23 metų čempionato surengimą organizacinio komiteto pirmininkas Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas buvo apdovanotas Lietuvos lengvosios atletikos federacijos aukso medaliu už nuopelnus lengvajai atletikai, o Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius – federacijos atminimo aukso medaliu.