Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose Čekijoje Eglė Balčiūnaitė finišavo antra (nuotraukos)

Ketvirtadienį Ostravoje (Čekija) vykusiose 49-osiose „Zlata tretra“ („Auksinis startukas“) tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose, priklausančiose „IAAF World Challenge“ serijai, antrą vietą užėmė bėgikė Eglė Balčiūnaitė.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Eglė Balčiūnaitė 800 m distanciją įveikė per 2 minutes 0,55 sekundės ir tik prieš pačią finišo liniją vos 0,02 sekundės nusileido nugalėtoja tapusiai olandei Yvonnei Hak. Tai antras E.Balčiūnaitės rezultatas karjeroje ir geriausiais sezono pasiekimas Lietuvoje. Trečią vietą tarp 14-os dalyvių užėmė čekė Lenka Masna – 2 minutės 1,06 sekundės.

10 000 metrų bėgime penkta finišavo Živilė Balčiūnaitė. Ji nuotolį nubėgo per 34 minutes 47,13 sekundės ir nuo nugalėtojos planetos vicečempionės Meselech Melkamu iš Etiopijos atsiliko 3 minutes 42,61 sekundės.

Prizininkėmis šioje distancijoje tapo Pauline Chemning Korikwiang (31:06,29) iš Kenijos ir portugalė Jessica Augusto (31:19,15). Lietuvos bėgikę taip pat aplenkė ketvirta finišavusi Lebogang Phalula (34:01,97) iš Pietų Afrikos.

Pagrindinių varžybų moterų 100 m bėgimo starto sąraše buvo septynios bėgikės, kurių asmeniniai rekordai geresni nei 11,20 sekundės, ir viena Čekijos atstovė, todėl Linai Grinčikaitei teko dalyvauti popietinėse varžybose su čekėmis ir slovakėmis. Šioje draugijoje lietuvė nesunkiai tapo nugalėtoja – 11,61 sekundės. Varžybose Ostravoje taip pat pakeliui oficialiai fiksuojamas laikas ir bėgant 100 jardų. L.Grinčikaitė šioje draugijoje taip pat buvo greičiausia – 10,69 sekundės.

Tarp varžybų dalyvių buvo visas būrys olimpinių ir pasaulio čempionų, o daugiausia dėmesio sulaikęs Usainas Boltas iš Jamaikos nesunkiai laimėjo netradicinę 300 m distanciją

U.Boltas sugaišo 30,97 sekundės ir net 1,52 sekundės aplenkė tėvynainį Jermaine'ą Gonzalesą bei 1,53 sekundės – trečioje vietoje likusį belgą Jonathaną Borlee'ą.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius