Usainas Boltas ir toliau nenugalimas – trečias olimpinis auksas iš eilės

Jamaikos lengvaatletis Usainas Boltas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užsikabino pirmąjį aukso medalį. Greičiausias pasaulio žmogus trečią kartą iš eilės tapo olimpiniu čempionu, dukart per dieną pagerindamas savo geriausią sezono rezultatą.
Usainas Boltas
Usainas Boltas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ne greičiausiai startavęs U.Boltas turėjo įveikti itin greitai bėgusio amerikiečio Justino Gatlino pasipriešinimą. Jamaikietis savo varžovą aplenkė maždaug 80-ajame metre.

U.Boltas atbėgo per 9,81 sek., J.Gatliną aplenkęs 0,08 sek. Trečiąją vietą iškovojo geriausią karjeros rezultatą pasiekęs kanadietis Andre de Grasse – 9,91 sek.

29-erių U.Boltas tapo pirmuoju sprinteriu olimpinių žaidynių istorijoje, laimėjusiu tris 100 metrų sprinto aukso medalius.

Kiek anksčiau sekmadienį vykusiame pusfinalio bėgime U.Boltas pirmą kartą pagerino savo sezono rezultatą – atbėgo per 9,86 sek.

Pasaulio rekordininkas U.Boltas dalyvauja savo trečiose olimpinėse žaidynėse.

100 ir 200 metrų individualias rungtis jis laimėjo tiek 2008 m. Pekine, tiek 2004 m. Atėnuose. Abiejose žaidynėse su komanda jis taip pat tapo čempionu ir 4 po 100 m estafetėje.

Rio de Žaneire jis gins 200 metrų čempiono titulo, o su komandos draugais dalyvaus ir estafetėje.