Vaidos Žūsinaitės laimikiai Hanoverio maratone – asmeninis rekordas ir olimpinis normatyvas

Sekmadienį Vokietijoje vyko 25-asis Hanoverio maratonas, kuriame sėkmingai pasirodė vos antrą kartą 42,125 km distanciją karjeroje įveikusi Vaida Žūsinaitė. 27-erių metų lietuvė distanciją įveikė per 2 val. 37 min. 59 sek., užėmė ketvirtą vietą bei daugiau nei penkiomis minutėmis pagerino asmeninį rekordą.
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

V.Žūsinaitė tapo pirmąja Lietuvos maratonininke, kuriai pakluso Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvas (2 val. 42 min.). Lietuvė taip pat pagerino geriausią sezono rezultatą šalyje, kuris nuo sausio mėnesio priklausė Živilei Balčiūnaitei (2 val. 50 min. 36 sek.).

Po pirmųjų dešimties kilometrų V.Žūsinaitė buvo aštunta (37 min. 32 sek.), po to pakilo į šeštą vietą (pusmaratonio laikas – 1 val. 18 min. 42 sek.), o prieš finišą – į ketvirtą.

Varžybų nugalėtoja tapo Alžyro lengvaatletė Souad Ait Salem, pasiekusi antrą geriausią visų laikų rezultatą šioje trasoje – 2 val. 27 min. 21 sek. Antra finišavusi ukrainietė Olga Kotovska atsiliko 1 min. 52 sek., o trečią vietą užėmusi Pietų Afrikos Respublikos atstovė Mapaseka Makhanya – 3 min. 41 sek.

1997 metais šio maratono nugalėtojumi tapo Česlovas Kundrotas.

Po savaitės taip pat Vokietijoje, Hamburge, maratoną bėgs ir septintąja olimpinį kelialapį iškovojusia Lietuvos lengvaatlete sieks tapti Diana Lobačevskė.