Vilniaus čempionate – svečių pergalės (nuotraukos)

Trečiadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže prasidėjo dvi dienas truksiantis sostinės atvirasis lengvosios atletikos čempionatas. Pirmąją varžybų dieną pagrindinės kovos vyko bėgimo takelyje.
Rytis Sakalauskas (viduryje)
Rytis Sakalauskas (viduryje) / Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

Čempionate dalyvavo daugelis pajėgiausių šalies sprinterių. 60 metrų distancijoje lygių sau neturėjo Europos U23 čempionė klaipėdietė Lina Grinčikaitė. Atrankoje, kuomet kilo problemų su starterio „ginklu“ Lina distanciją įveikė per 7,53, finale – per 7,37 sekundės. Priminsime, kad prieš savaitę sprinterė užfiksavo savo asmeninį rekordą – 7,30 sekundės. Antra Vilniuje liko kaunietė Silva Pesackaitė – 7,72, trečia – vilnietė Natalija Valetova (7,95).

Tarp vyrų nugalėjo sezono lyderis, Kaune besitreniruojantis alytiškis Rytis Sakalauskas – 6,76 sekundės (atrankoje – 6,77). Antras liko Ruslanas Fakejevas, pasiekęs asmeninį rekordą – 6,93 (atrankoje – 6,88), Asmeninį rekordą atrankos bėgime pasiekė ir jaunasis Kostas Skrabulis, 60 metrų nubėgęs lygiai per 7 sekundes. Finale iš 7 sekundžių „išbėgo“ Kosto brolis Martas, likęs trečias – 6,96.

Auusto Četkausko/sprinteriai.com nuotr./Startui ruošiasi 1500 metrų bėgimo dalyvės

Solidi kompanija susirinko moterų 1500 metrų bėgime – didžiąją distancijos dalį pirmavusi Eglė Krištaponytė liko tik trečia – 4:37,50, praleidusi į priekį Ainą Valatakevičiūtę (4:35,32) bei olimpietę Eglę Balčiūnaitę (4:24,99), ką tik išrinktą geriausia 2009 metų Šiaulių sportininke. Pasak nestartavusios 1500 metrų distancijos specialistės Irinos Krakoviak, Eglės laikas pirmam sezono startui – teikiantis daug vilčių. Gimtadienį varžybų diena šventusi Vaida Žūsinaitė liko tik ketvirta. Tarp vyrų greičiausiai šią distanciją nubėgo Petras Gliebus –  4:06,51.

Šuolio į tolį sektoriuje stipriausi buvo Kęstutis Žukas (6,70) ir Asta Daukšaitė (6,08), 400 metrų distancijoje neblogą laiką parodė Artūras Kulnis (50,45), tarp moterų greičiausia buvo Rita Balčiauskaitė (58,56)

Vilniaus atvirasis lengvosios atletikos čempionatas baigsis ketvirtadienį.