Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

WADA liepė Rusijai iš pareigų atleisti legendinę Jeleną Isinbajevą

Vladimiras Putinas ir Jelena Isinbajeva
„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Jelena Isinbajeva
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) paskelbė, kad Rusijos antidopingo agentūrai (RUSADA) negali vadovauti legendinė šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva.

WADA nesutinka su sprendimu RUSADA vadove skirti aršią tarptautinės kovos su dopingu organizacijos kritikę J.Isinbajevą. WADA priekaištauja, kad su ja nebuvo tartasi prieš paskiriant Rusijos agentūros naują valdybą, turinčią imtis reformų.

Tai vienas iš keturių WADA reikalavimų Rusijai, jeigu ši nori išsikapstyti iš dopingo skandalo.

WADA taip pat reikalauja, kad Rusijos sportininkai negalėtų savo dopingo testų atlikti miestuose, kuriose veikia nepatvirtintos laboratorijos. Taip pat jie nori gauti priėmimą prie Rusijos atletų biologinių pasų ir įdiegti sistemą, kuri neleistų egzistuoti interesų konfliktams.

WADA taip pat įkurs neutralią dopingo testavimo organizaciją, kuri veiks Šveicarijoje. Ji turėtų būti įkurta iki žiemos olimpinių žaidynių Pietų Korėjoje.

Šuolių su kartimi žvaigždė ir pasaulio rekordininkė J.Isinbajeva baigė savo karjerą, kai visiems Rusijos lengvaatlečiams buvo uždrausta rungtyniauti šių metų vasaros olimpiadoje Rio de Žaneire.

Anksčiau ji yra sakiusi, kad WADA gauti duomenys apie dopingo vartojimą Rusijoje nėra pagrįsti, tačiau dabar tikimasi, kad J.Isinbajeva įtikins WADA panaikinti RUSADA veiklos suspendavimą.

WADA nurodė, kad sprendimas paskirti J.Isinbajevą pažeidė susitarimą, kad prieš paskelbiant apie svarbius paskyrimus turėtų būti konsultuojamasi su pasaulinė organizacija.

Komentarai: 1
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką