Wanjiru tikslas – pasaulio rekordas

Sammy Wanjiru jau dabar vadinamas maratono legenda. Ir tai nepaisant to, kad keniečiui šiemet sukako vos 22.
Sammy Wanjiru
Sammy Wanjiru / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Būtent šis vaikinas puikiu stiliumi laimėjo Pekino olimpinį auksą – labai greitoje trasoje jis visą laiką pirmavo ir puikiai diktavo bėgimo tempą pagrindiniams varžovams – marokiečiui Jauadui Garibai bei etiopui Tsegaye Kebede. Jis ne kartą didino bėgimo tempą ir, supratęs, kad priešininkai nebegali bėgti greičiau, nuo jų pabėgo. Pekine jis pasiekė olimpinį rekordą – ir tai jis padarė ne idealiomis maratonui oro sąlygomis. „Aš olimpiadai ruošiausi Japonijoje, ten visada labai karšta. Tad Pekine oras man nebuvo staigmena”, – sakė jis tada. Jo bėgimo stilius vadinamas labai agresyviu, kuomet labai greitame starte išlieka tik stipriausi.

„Šio stiliaus mes išmokome būtent Japonijoje, – sako keniečio agentas Frederickas Rosa. – Ten visi bėgikai pradeda labai greitu tempu, o po to bando likusiems primesti savo pagreitėjimų taktiką. Būtent tekančios saulės šalyje S.Wanjiru sužinojo apie maratonininkų treniruotes stadionuose, besikeičiantį bėgimo tempą, variavimą įvairiomis taktikomis, apie maratonininkui reikalingą įvairiapusiškumą. Pridėkime prie to ir bėgiko fizinius duiomenis. O jie, kaip Afrikos bėgikui yra labai sudėtingi – ne itin aukštas ūgis, stiprūs viršutiniai raumenys. Jis labiau primena dviratininką ar čiuožėją, nei bėgiką.”

S.Wanjiru per karjerą laimėjo keturis maratonus, o vidutinis šių jo bėgimo laikas – 2:05,63 valandos. Geresnį vidutinį laiką turi tik Haile Gebreselassie – jo penkių geriausių bėgimų laiko vidurkis – 2:04,57 valandos.

Praėjusį savaitgalį S.Wanjiru laimėjo Čikagos maratoną, tačiau nebuvo visiškai patenkintas. „Jei oro sąlygos būtų geresnės, ir turėčiau greitesnius „pacemakerius” galėjau pasiekti ir pasaulio rekordą (jis priklauso H.Gerbreselassie – 2:03,59).”

„Wanjiru – išskirtinis bėgikas, – sako antras Čikagoje likęs Abderahimas Gumri iš Maroko. – Tačiau jei jis nori pasiekti pasaulio rekordą, jam reikia koreguoti bėgimo taktiką. Norint bėgti Imperatoriaus (H.Gebreselassie pravardė) laiku, reikia kiek ramiau bėgti pirmąją distancijos pusę ir didinti greitį antrojoje.”

Pasaulio rekordo pasiekimo bėgime Haile pirmąją distancijos pusę įveikė per 1:02,03, antrąją – per 1:01,56 valandos. O Sammy Čikagoje pirmąją dalį įveikė per 1:02,00, tačiau nesugebėjo šio tempo išlaikyti – galutinis jo rezultatas – 2:05,41. Neturėjo jis ir savęs verto „pacemakerio”, kuris jį būtų vedęs bent 30 kilometrų. Pagrindinis vedlys, 2007 metų Čikagos maratono laimėtojas Patrickas Ivutu „ištempė” tik 25 kilometrus. Be to, bėgimo metu pūtė gan stiprus priešinis vėjas. Tai ir pakišo koją S.Wanjiru paskutiniuose 6 kilometruose.

Šiuo metu lengvosios atletikos specialistai itin aktyviai diskutuoja, ar įmanoma nubėgti maratoną greičiau nei per 2 valandas. Pats S.Wanjiru teigia, kad jis gali nubėgti distanciją per 2,02 valandos. Buvės marokietis, dabar JAV pilietis Halidas Hannuchi (buvęs pasaulio rekordininkas) yra sakęs, kad jo fiziologiniai testai rodė, jog jis gali nubėgti maratoną per 2,03 valandos. Tačiau realybėje jis prie šio laiko taip ir nepriartėjo dėl nuolat sportininką persekiojusių traumų.

S.Wanjiru jau laimėjo pagrindinį maratonininkų trunyrą – „World Marathon Majors” – šiai serijai prikjlauso Bostono, Londono, Berlyno, Čikagos bei Niujorko maratonai bei pasaulio čempionatas arba Olimpiada, o bendras jų nugalėtojas laimi 500 000 JAV dolerių prizą, tad dabar pagrindinis jo tikslas – naujasis pasaulio rekordas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius