Živilė Balčiūnaitė Romos maratone – aštunta

Sekmadienį 16-ą kartą buvo surengtas Romos maratono bėgimas. Jame startavo ir Ispanijoje naujam sezonui besiruošianti Lietuvos olimpietė Živilė Balčiūnaitė. Ji distanciją įveikė per 2:35,31 valandos ir užėmė 8 vietą.
Ž.Balčiūnaitės ir R.Kergytės bėgimas maratone
Živilė Balčiūnaitė / Artūro Gimžausko nuotr.

Živilė pradžioje bėgo 7 lyderių (be jos, 5 etiopės ir ukrainietė) grupėje (5 kilometrai – 17,01, 10 – 34,12). Vėliau ji kiek atsiliko ir 15 kilometrų (51,48) bei pusę maratono (1:13,54) baigė septinta. Po 25 kilometro (1:28,27) Živilė buvo devinta (pralenkė dar dvi Etiopijos bėgikės), šioje pozicijoje išliko po 30 (1:47,35), 35 (2:07,09) ir 40 kilometrų (2:26,56). Paskutiniuose kilometruose vieną varžovę pavyko pralenkti ir, finišavusi po 2:35,31 valandos, Živilė Balčiūnaitė savo 26-ame maratone užėmė aštuntą vietą. Nugalėjo etiopė Firehiwot Dado (2:25,28).

Tarp vyrų greičiausias buvo etiopas Sirajus Gena – 2:08,39 valandos. Rytis Zajančkauskas finišavo 506-as (3:09,03). Iš viso finišavo beveik 11 000 maratonininkų.

Romos maratono nugalėtojams atiteko po 18 000 eurų piniginiai prizai. 8 vieta įvertinta 750 eurų čekiu.