Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 6d. 11:00

Paplūdimio tinklinio pamoka: Psichologija ar technika? Štai kur klausimas

Margarita Čiuplytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Margarita Čiuplytė

Pastaruoju metų Lietuvą skalaujantis lietus daugumą atgrasė nuo apsilankymo paplūdimiuose. Net ir kai kurie šalies paplūdimio tinklinio aikštynai labiau buvo panašūs į baseinus. Tačiau „Karate merginų vasara su FV“ projekto dalyvės Diana Balsytė ir Margarita Čiuplytė iššūkių nepabūgo ir jau šeštą savaitę mokėsi tinklinio paslapčių.

Šįkart kiokušin karate pasaulio čempionę ir prizininkę treniruojantis „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ strategas Vasilijus Burakinskis merginoms pristatė naują techninį elementą – perdavimą iš apačios.

„Tai vienas svarbiausių ir sudėtingiausių elementų paplūdimio tinklinyje ir jam mes skiriame labai didelį dėmesį. Treniruočių metų viskas atliekama komforto būsenoje, o per varžybas būna visaip. Reikia išsiugdyti kovotojo įgūdį, kad mačo metu bėgtum prie sunkaus kamuolio, griūtum veidu į smėlį ir jį atmuštum. Merginoms tai kol kas neblogai sekasi, juk jos ir taip kovotojos“, – juokavo treneris V.Burakinskis.

Flamingo Volley /Tituluotos karate kovotojos siekia aukštumų paplūdimio tinklinio aikštėje
Flamingo Volley /Tituluotos karate kovotojos siekia aukštumų paplūdimio tinklinio aikštėje

Treneriui antrino ir abi karate merginos – joms svarbiausia dalis yra psichologija.

„Kada ištrauki sudėtingą kamuolį, sugebi jį patogiai perduoti partnerei, užlieja labai geros emocijos. Nors ir kiek būtum pavargusi – jėgų atsiranda 5 taškams į priekį“, – kalbėjo pasaulio kiokušin karate čempionė M.Čiuplytė.

„Anksčiau įsivaizdavau, kad tinklinis yra žaidimas be technikos – tik permuši tinklą ir viskas gerai. Bet kai pradėjome gilintis, atsirado labai daug niuansų. Kol kas antras perdavimas iš apačios yra sunkiausia dalis. Bendrai paėmus, kartais patiriu tokį jausmą, kai man atrodo, jog aš esu vienos sporto šakos profesionalė ir man turėtų sektis mokytis kitų sporto šakų daug greičiau. Dėl to kartais susierzinu, kai kažkas nepavyksta, bet labai greitai susikaupiu ir toliau mokausi“, – patyrimais dalijosi pasaulio kiokušin karate čempionatų prizininkė D.Balsytė.

Video siužete jūsų laukia pirmo ir antro perdavimo bei atakos treniruočių kombinacija. Treneris V.Burakinskis detaliai paaiškina, ką po ko daryti, kad jo manymu, jūsų technika tobulėtų greičiau.

VIDEO: Karate merginų vasara su FV. 6 savaitė. Perdavimai iš apačios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką