Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šešiolika sporto šakų, apie kurias, ko gero, nesate girdėję

Lietuviai Vytautas ir Neringa Kirkliauskai – žmonų nešimo varžybose Suomijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lietuviai Vytautas ir Neringa Kirkliauskai – žmonų nešimo varžybose Suomijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek pasaulyje yra sporto šakų? Daugiau, nei galima įsivaizduoti. Žinoma, jei sporto šaka vadinsime kiekvieną beprotišką idėją, paverstą varžybomis.

Net jei „sporto šaka“ kelią juoką, nuostabą ar net šoką, kai kam ji gali būti kur kas įdomesnė nei futbolas ar krepšinis.

Neturite talento žaisti NBA ar prasimušti į olimpines žaidynes? Visuomet galite išbandyti save pirštų imtynėse ar alaus teniso čempionate.

Štai keletas „sporto šakų“ ir varžybų, apie kurias galbūt dar nesate girdėję:

1. Pasaulio barzdų ir ūsų čempionatas. Pirmasis čempionatas surengtas 1990 metais Vokietijoje. Vyksta kas dveji metai. Šiemet varžybas organizavo norvegai, 2013 m. čempionatas vėl vyks Vokietijoje.

VIDEO: World Beard & Moustache Championships

2. Veido mimikų čempionatas. Anglų išrasta „sporto šaka“, kurios tradicijos siekia XIII amžių. Pasaulio čempionatai visuomet vyksta toje pačioje vietoje – Egremonto mieste, Anglijoje. Įdomu tai, kad dažnai dalyviai, siekdami kuo geresnių rezultatų, išsiima visus dantis.

VIDEO: World Face Pulling Championship

3. Šunų šokių čempionatas. Tai šunų įgūdžių, derinant juos su šokiais ir muzika, konkursai, pradėti rengti maždaug prieš 20 metų. Beveik vienu metu šie konkursai buvo pradėti rengti Kanadoje, Olandijoje, Anglijoje ir JAV.

VIDEO: Dancing Dogs at the Canine Come Dancing

4. Alaus tenisas. Kamuoliuko mėtymas į pusiau pripildytas alaus stiklines. Žaidimas maždaug 1960 m. gimė Naujajame Hempšire, JAV, kaip studentų pramoga.

VIDEO: World Series of Beer Pong VI - $65,000 in Prizes - January 1-5 2011 - Las Vegas, NV

5. Nusileidimo nuo kalno čempionatas. 200 metų skaičiuojančios varžybos Anglijoje, tradiciškai vykstančios Kuperio kalvose. Varžybų tikslas – kuo greičiau nuo kalvos viršūnės nusigauti iki papėdės.

VIDEO: Gloucestershire Cheese Rolling 2009

6. Puodelių statymo čempionatas. Varžybų esmė – kuo greičiau plastikinius puodelius sustatyti į tam tikrą piramidės formą. Egzistuoja pasaulinė „sporto šakos“ organizacija – WSSA (World Sport Stacking Association). Tiesa, pagrindinės „varžybos“, galima sakyti, vyksta Youtube.com erdvėje. „Sporto šaka“ išrasta buvo 1990 metais Kalifornijoje.

VIDEO: steven purugganan speed stacking champ

7. „Blaubolas“. Žaidimas, giminingas stalo tenisui. Tik kamuoliuką žaidėjai „mušinėja“ ne raketėmis, o... pūsdami jį. Laimi tas, kuris perpučia kamuoliuką per priešininką. Žaidimas sugalvotas 1993 metais.

VIDEO: Bloball the game

8. „Akmuo-popierius-žirklės“. Visiems puikiai žinomas rankų žaidimas, pasirodo, taip pat gali vadintis sporto šaka. 2002 m. įvyko pirmasis šio žaidimo pasaulio čempionatas. 2010 m. Kentukio valstijoje, JAV, vykęs turnyras buvo rekordinis – jame varžėsi 6500 dalyvių.

VIDEO: Rock Paper Scissors World Championships #10

9. Žmonų nešimo čempionatas. Manoma, jog šią „sporto šaką“ sugalvojo suomiai XIX a. pabaigoje. Dabar tokios varžybos rengiamos kone visuose žemynuose, bet populiariausios Skandinavijoje ir Azijoje.

VIDEO: World wife-carrying championships

10. Ekstremalus lyginimas. Taip, tai tiesa – norint dalyvauti šios „sporto šakos“ varžybose reikės lygintuvo ir lyginimo lentos. Organizatoriai giriasi, kad tai pavojingiausia sporto šaka pasaulyje. Jos tikslas – pabandyti išlyginti drabužius kuo labiau neįprastoje vietoje, pavyzdžiui, leidžiantis nuo viršukalnės ar stovint po kriokliu. Leidžiantis su parašiutu ar stovint motodrome lenktynių metu...

VIDEO: Extreme Ironing

11. Blauzdų spardymo varžybos. Tai dvikovinė „sporto šaka“. Į kelnes prisikišę šieno, varžovai susikimba ir stengiasi vienas kitą pargriauti, spardydami vienas kitam į blauzdą. XVII a. pradžioje žaidimą sugalvojo anglai, šiandien rengiami ir pasaulio čempionatai.

VIDEO: Shin Kicking Championship

12. Pirštų imtynės. Viskas labai panašu į rankų laužimą, tik varžovai susikimba... kojų pirštais. Pasaulio čempionatai pradėti rengti aštuntajame XX a. dešimtmetyje.

VIDEO: Extreme Toe Wrestling

13. Kiaulių ir „Ford“ lenktynės. Tradicinės, nuo 1920 metų rengiamos varžybos-šventė Oregono valstijoje, JAV. Lenktyniaujama senoviniais „Ford Model T“ automobiliais, o pati svarbiausia lenktynininkų misija – kartu vežtis ir paršiuką. Kartą lenktynių metu privaloma sustoti ir pasikeisti paršiuką. Niekas neaišku? Pažiūrėkite video.

VIDEO: Pig and Ford Races

14. Segvėjų polo. Yra nemažai polo atmainų – kanojų, dramblių polo... Yra ir segvėjų polo. Pirmą kartą tokios varžybos įvyko 2003 metais per amerikietiškojo futbolo rungtynių Minesotoje pertrauką. 2006 metais startavo pasaulio, o 2010 m. buvo surengtas ir pirmasis Europos segvėjų polo čempionatas.

VIDEO: World Segway Polo Championships

15. Šachmatų boksas. Varžybas sudaro iki 11 kintančių raundų. Raundą sudaro 4 minutės žaidimo šachmatais ir 3 minutės boksavimosi. Šachmatų bokso varžybos rengiamos nuo 2003 metų.

VIDEO: Chessboxing on ESPN Sports Center

16. Žongliravimas bėgant. Lengvosios atletikos „rungtis“ – bėgimas, kurio metu privaloma žongliruoti kamuoliukais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką