Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip filme prieš tris dešimtmečius: Nigerijos bobslėjininkės varžysis Pjongčange

Prisimenate 1993-iaisiais režisieriaus Jono Turteltaubo juostą „Cool Runnings“ (liet. „Gero vėjo!“) apie Jamaikos bobslėjininkų svajonę dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse? Šiemet į panašų nuotykį leidžiasi Nigerijos moterys. Afrikos valstybė, kurioje sniego nė su žiburiu nerasi ir kurioje vidutinė metinė temperatūra 29 laipsniai, į Pjongčango olimpines žaidynes siunčia labai įdomų trejetuką.
Nigerijos bobslėjaus komanda
Nigerijos bobslėjaus komanda

Vairuotoja Seun Adigun bei už ledo rogių stabdžius atsakingos Ngozi Onwumere ir Akuoma Omeoga praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Afrikos šalies komanda, kuriai pavyko įvykdyti žiemos olimpinių žaidynių kvalifikaciją.

Jau dabar aišku, kad tai bus nemažiau intriguojanti ir įdomi istorija nei ta, kuri prieš tris dešimtmečius nutiko Kalgaryje, kai nemažiau egzotiškos Jamaikos sportininkai debiutavo olimpiadoje, o po penkerių metų apie juos buvo sukurtas ne mažesnio pasisekimo sulaukęs kino filmas.

Nigerija iki šiol dar niekada nėra dalyvavusi žiemos olimpinėse žaidynėse. Tai bus jos debiutas. Tiesa, pačios sportininkės olimpinės patirties turi.

Vairuotoja S.Adigun atstovavo Nigerijai 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse ir bėgo 100 metrų su barjerais. N.Onwumere atstovavo šaliai 2015-aisiais metais pasaulio lengvosios atletikos estafečių pirmenybėse. A.Omeoga, kuri su N.Onwumere varžosi dėl antrosios pozicijos rogėse, ne vienus metus bėgimo varžybose gynė Minesotos universiteto garbę.

Simboliška, tačiau penktą savo startą, garantavusį Nigerijai kelialapį į Pietų Korėją, sportininkės praėjusių metų pabaigoje iškovojo Kalgaryje – mieste, kuriame savo svajonę išgyvendino ir sportininkių krikštatėviais laikomi jamaikiečiai.

Nors Pjongčange Nigerijos dvejeto galimybės bus vertinamos prasčiausiai iš visų dalyvių, sportininkėms kur kas svarbiau įgyvendinti savo svajonę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seun Adigun Londono olimpinėse žaidynėse
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seun Adigun Londono olimpinėse žaidynėse

„Mūsų tikslas yra parodyti pasauliui, kad viskas yra įmanoma, nepriklausomai nuo to, kas tu esi ir kur gyveni. Svarbiausia nebijoti nežinomybės“, – kalbėjo S.Adigun.

Visa istorija prasidėjo viename Teksaso garaže, kur sportininkės čiupo į rankas laikinai sumontuotas medines akėčias ir bandė jas pastumti. Šios istorijos kulminaciją vasarį regėsime Pietų Korėjoje – tik sportininkės ne šypsodamosis stums medinį padargą, bet iki 140 km greitį pasiekiantį ledo vežimą – bobą.

Vaikystėje S.Adigun svajojo tapti pirmąja moterimi, žaisiančia NBA. Ne mažiau Holivudo scenarijaus vertą nuotykį sportininkei šiame gyvenime vis dėlto teks įgyvendinti.

„Mums tai yra galimybė atiduoti kažką savo šaliai ir žemynui, savo šeimoms, kultūrai ir tradicijoms. Tikiuosi, kad Afrikos žmonės didžiuosis merginomis, kurios sugriovė stereotipus ir panaikino sienas“, – teigia rogių vairininkė.

Sportininkių nė kiek netrikdo ir palyginimai su garsiaisiais Jamaikos bobslėjininkais.

„Būti lyginamoms su sportininkais, kurie tai padarė prieš tris dešimtmečius ir tapo tikromis legendomis, yra ypatinga. Norime, kad ir mūsų šis žygis būtų toks pats įsimintinas“, – šypsosi S.Adigun.

VIDEO: Susipažinkite su Nigerijos bobslėjaus komanda

„Viskas yra įmanoma. Kartais tu stovi prie durų nežinodamas, kas už jų tavęs laukia. Ir tu nesužinosi, jei jų neatidarysi. Kartais gyvenime būna akimirkų, kai tiesiog turi išdrįsti ir pabandyti. Mes tai ir darome“, – kalba S.Adigun.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius