2018 02 21 /13:36

Lietuvos slidininkai sprinte nenustebino, norvegė iškovojo 14-ąjį medalį

Trečiadienį Pjongčango olimpinėse žaidynėse lietuvių akys krypo į slidinėjimo rungtį. Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis dalyvavo komandinio sprinto rungtyje. Mūsų komanda pirmajame pusfinalyje užėmė dvyliktąją vietą, o bendroje įskaitoje liko 25-oje vietoje.
Mantas Strolia
Mantas Strolia / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Mūsiškiai finišavo per 17:41,73 min. ir pirmajame pusfinalyje aplenkė Pietų Korėjos bei Turkijos sportininkus.

Antrajame pusfinalyje prasčiau už lietuvius pasirodė tik kinai.

Vyrų sprinte dalyvavo 28 komandos.

Manto ir Modesto pora šioje rungtyje dalyvavo ir prieš aštuonerius metus Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Tuomet mūsiškiai buvo aštuoniolikti.

Nugalėtojais tapo norvegai Martinas Johnsrudas Sundby ir Johannesas Høsflotas Klæbo (15:56.26), aplenkę olimpinius atletus iš Rusijos Denisą Spicovą ir Aleksandrą Bolšunovą (+1.71) bei prancūzus Maurice'ą Manificat ir Richardą Jouve (+2.02).

Tarp moterų aukso medalius iškovojo amerikiečių pora Kikkan Randall ir Jessica Diggins (15:56.47), tik pačiame finiše pranokusios švedžių dvejetą Charlotte Kalla ir Stina Nilsson (+0.19).

Tik bronzos medaliai džiaugėsi norvegės Marit Bjørgen ir Maiken Caspersen Falla (+2.97).

M.Bjørgen tai buvo 14-asis olimpinis medalis. Tai yra visų laikų žiemos olimpinių žaidynių rekordas.